İYİ Partili Lütfü Türkkan AKP'nin HDP planlarını deşifre etti

İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, canlı yayında AKP'nin tek tek HDP planını deşifre etti.

banner311

İYİ Parti Grup Başkanvekili ve Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, HaberTürk'te Erdoğan Aktaş'un sunup yönettiği Gece Raporu programının konuğu oldu.

Canlı yayında HDP ile AKP arasındaki ilişkiyi değerlendiren Türkkan, iktidar partisinin HDP'den vazgeçmediği ve muhalefete saldırmak için yan cepte tuttuğunu söyledi.

Türkkan, şu şekilde konuştu:

"HDP, PKK'YI TERÖRİST İLAN EDERSE SİYASETE KATKI GETİRİR"

"Aslında etnik siyasetinin daha dışında bir siyasi platforma oturtur PKK'yı terörist ilan ederse. Türk siyasetine de katkı getirir. O yüzden bu konuda HDP'nin kendi söylemleri kendini tayin eder. HDP bu tavrı koyduktan sonra neden olmasın?"

"AKP, HDP'DEN VAZGEÇMİYOR"

"Ama HDP enteresan bir şekilde iktidar partisi tarafından da onlar da aynı şekilde suçluyorlar. Ama ilginç bir şey var. Onlardan asla vazgeçmiyorlar. Hani taksicilerin arabalarında beyzbol sopası olur. 'Ne işe yarar?' diye sorduğunda 'Lazım olursa' diye cevap verirler. Yani iktidar HDP'yi lazım olursa diye orada tutuyor. Lazım olduğunda muhalefeti dövmek için tuttuğu bir sopaya benzetiyorum."

"YARGI, TERÖRÜ DESTEKLİYORSA HDP'Yİ NEDEN KAPATMIYOR?"

"Bu partinin terörle iltisakı varsa senin savcın, istihbaratın var. Suç duyurusunda bulunup hukuk ne emrediyorsa onu yapabilirsin. Ama bunu da yapmıyorlar. O orada bulunsun. Ama terörist. Olsun bulunsun. E bu da çok samimi gelmiyor."

Güncelleme Tarihi: 02 Haziran 2020, 09:14

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.