İYİ Parti’li vekilde isyanda! “Onu at, bunu dışla, kiminle yol yürüyeceğiz?”

İYİ Parti Adana milletvekili İsmail Koncuk, İYİ Parti Adana İl Teşkilatı’nda il sekreteri ve iki il başkan yardımcısının divandaki görevlerinden alınmasına tepki gösterdi.

İYİ Parti’li vekilde isyanda! “Onu at, bunu dışla,  kiminle yol yürüyeceğiz?”

İYİ Parti Adana milletvekili ve GİK üyesi İsmail Koncuk, İYİ Parti Adana İl Teşkilatı'ında yaşanan görevden alınmalarla ilgili bir açıklama yaparak, duruma tepki gösterdi.

Görevden alınan İl Sekreteri Mustafa Üresin ile İl Başkan Yardımcıları Celal Apak ve Mehmet Alkan’ın birbirinden kıymetli dava adamı olduğunu ve görevlerinden alınmalarının geçerli hiçbir sebebi olmadığını belirten Koncuk, “Adana’da sevilen, sayılan, binlerce öğrenci yetiştirmiş Mustafa Üresin ve Celal Apak’ın İYİ Parti Divanındaki görevlerinden al aşağı edilmesi, Partimiz açısından sorgulanması ve kamuoyuna gerekçeleri ile açıklanması gereken bir durumdur. İl Başkan Yardımcısı Mehmet Alkan’ın ise, gerek adam gibi duruşu, ahlakı, mücadele gücü ve maddi, manevi olarak teşkilatımıza faydasını herkesin malumudur.” dedi.

“BU TÜR DAVRANIŞLARA KİMİN İÇİN GÖZ YUMULUYOR?"

Koncuk sözlerini şöyle sürdürdü: “Adana İl Teşkilatında yaşanan olumsuzlukları, Genel Merkezimize anlattım, çözüm bulunmasını, aksi takdirde, küçük olsun, benim olsun anlayışının, Adana’da İYİ Partiye zarar vereceğini ifade ettim. Şu ana kadar bir tedbir alınmadığı ortadadır. Bugün, bu üç arkadaşımızın görevden alınması, Murat Arıcıoğlu gibi, samimi İYİ Partililerin üyeliklerinin reddedilmesi kabul edilemez. Onu at, bunu dışla, kiminle yol yürüyeceğiz? Bu yaşananlara, anlattığımız halde hiç bir tedbir alınmaması, aksine bu tür davranışlara göz yumulması, ne için, kim içindir?"

“İYİ PARTİ BİRKAÇ KİŞİNİN EGOSUNA TESLİM EDİLEMEZ”

“Herkes şunu iyi bilsin, biz buradayız. Bizi korkan, kaçan, ihanet eden birileri ile kimse karıştırmasın. İnandığımız ilkeler doğrultusunda, sonuna kadar mücadelemizi yaparız. Milyonlarca insanın umudu olmuş, İYİ Partinin, bir kaç kendini bilmezin hırsına, egosuna teslim edilmesi mümkün değildir.”

“HAKSIZLIĞA UĞRAYAN TÜM İYİ PARTİLİLERİN YANINDAYIM”

İsmail Koncuk açıklamalarını şu sözlerle tamamladı; “Buradayız, burada kalacağız. Görevden alınan, üye yapılmayarak açık bir haksızlığa uğrayan, tüm samimi, İYİ Partili arkadaşlarımızın, sonuna kadar yanındayım.”

YORUM EKLE
YORUMLAR
YILMAZ TÜRK
YILMAZ TÜRK - 3 ay Önce

En kısa zamanda çözülmesi gereken bir sorun.İşAllah en az zayiatla çözülür.

Halil tekne kınık iyi parti başkan ı halil tekne
Halil tekne kınık iyi parti başkan ı halil tekne - 3 ay Önce

İsmaýil beye katılıyorum ona at buna at bir parti nasıl büyüyecek büyü mek iktidar olmak böyle olmaz bizde mhp gibi olacaksa banada eyvAllah demek düşer amapartiyi geliştirmek istersek yola devam.

CELAL KARATAŞ
CELAL KARATAŞ - 3 ay Önce

SAYIN METANET CULHAOĞLUNA SORUN.SAYIN HOCAM

SIRADAKİ HABER