İYİ Partililere hakaret etmekten sıkılmadın mı Semih efendi!“Siyaset artığı güruh”

banner155

Akşener İYİ Parti'nin 2. Olağanüstü Kurultayı'nda açılış konuşmasında, MHP'yi , İsviçre çakısına benzetmişti.

banner170

Akşener konuşmasında  "Değerli arkadaşlarım, emir komuta ile sevk ve idare edilen bir yapının, Türk siyasetini dönüştürmesinin mümkün olmadığının, bilincindeyiz. Türkiye'de uygulanmasına ve yerleşmesine karşı çıktığımız 'tek adam' modelini partimizde de uygulamıyoruz, uygulamayacağız. Partimizde, insan çok, Allah'a çok şükür.Yılgınlığa, yorgunluğa mahal yok.İYİ PARTİ, Ak Parti ve CHP'nin bir kumpas ağzı gibi konumlandığı, yanlarına da her işe yarayan, İsviçre çakısı rolündeki, MHP'nin iliştirildiği siyasi tabloyu değiştirmiştir. Türkiye, memleketi beslemek yerine, türlü oyunlarla birbirlerini besleyen, siyaset erbabı yüzünden, bu günlere geldi.İYİ Parti; Siyaseti ve milleti iki kamp arasında sıkıştırmış bir toplum mühendisliğine nokta koymak için, yola çıktı.Karşıt- mış gibi yapan, ama birbirinden beslenen iki yolun dışında, doğru-temiz ve haklı bir üçüncü yol olarak, sahne aldı. Türk siyaseti, İYİ Parti'yle derinlik, yükseklik kazandı.." demişti.

Bu konuşmaya Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı, İstanbul Milletvekili  Semih Yalçın, zaman zaman hakaret içeren cümlelerle cevap verdi.

Yalçın Yaptığı yazılı açıklamada  İYİ Parti'lilere "siyaset artığı güruh" benzetmesinde bulundu.

Yalçın ayrıca Koray Aydını kast ederek "İstisnaların dışında burada toplananların kimi reddimirasçı, kimi de mirasyedidir. Kin biriktiren, nefsini ve beklentilerini tatmin edemeyenler burada bir araya gelmiştir." dedi.

İşte Semih Yalçın'ın o açıklaması;

AKŞENER'E "İKİYÜZLÜ"

"Siyasetin düzmece Mustafalar ve süsleme sultanlar partisi İP’in başında bulunan Meral Akşener, bugünkü evlere şenlik konuşmasının ana eksenine millete vaat yerine MHP’yi oturtmuş ve partimize en ağır ifadelerle yüklenmiştir.
Bahse konu hanımın; 24 Haziran hezimetinden sonra partisinin başında kalabilmek için tezgâhlamadığı oyun, takınmadığı ikiyüzlü tavır, denemediği taktik kalmamıştır.
Öyle anlaşılmaktadır ki seçim sürecindeki “merkez partisi” siyaseti tutmayıp kötü bir kopya olduğu ayyuka çıkınca İP’te planlar değişmiştir. Bundan böyle İP, yine Meral Akşener’in idaresinde ama MHP düşmanlığından nemalanmaya çalışan marjinal parti görünümüne bürünecektir. 

İYİ PARTİLİLERE HAKARET "SİYASET ARTIĞI GÜRUH"
Geçmişte ve günümüzde birçok muarız partinin yaptığı gibi MHP düşmanlığının prim yaptığını, hatta bir tür reklam getirisi sağladığını gören biçare hanımcağız, bunun aynı zamanda eteğine tutunan siyaset artığı güruhu da bir arada tutmanın yolu olduğunu fark etmiştir.
24 Haziran seçimleri öncesinde İP, önemli bir medya desteğini arkasına alarak ortaya çıkmıştır. Bu suni ve kurmaca parti; sadece bir kısım medya değil, Okyanus ötesi ve uluslararası güçler tarafından alternatif fitne projesi olabileceği düşünülerek desteklenmiştir, desteklenmeye de devam edilmektedir. 
Ancak, bu projenin dikiş tutmasının mümkün olmadığı 24 Haziran seçimlerinin hemen ardından anlaşılmıştır. Her şeyden önce yola çıktıkları kimselerin siyasi geçmişine ve başarısızlıklarına bakıldığında, ne merkez sağda, ne muhafazakâr çevrelerde bazı küçük istisnalar dışında rağbet görmedikleri açıktır.

SİYASİ VE ENTELEKTÜEL BİRİKİMDEN NE KADAR YOKSUN
Ayrıca söz konusu partinin genel başkanının yavan ve itici hitabeti de fiyaskoyu büyütmüştür. Hanımefendinin konuşmaları; siyasi ve entelektüel birikimden ne kadar yoksun bulunduğunu, Türkiye’nin meselelerini kavramaktan ve ülke gerçeklerinden ne kadar uzak olduğunu ele vermiştir. Partisinin verdiği görüntü o kadar sakil ve o kadar yetersiz kalmıştır ki bundan böyle siyasette bol bol mizah malzemesi olacaklardır. 
Böyle bir tablodan gündeme damga vuracak çıkış, Türkiye’nin meselelerine hâkimiyet ve iktidara alternatif oluşturacak vizyon beklenebilir mi?

KORAY AYDIN'I KAST EDEREK " REDDİMİRASÇI"
İstisnaların dışında burada toplananların kimi reddimirasçı, kimi de mirasyedidir. Kin biriktiren, nefsini ve beklentilerini tatmin edemeyenler burada bir araya gelmiştir. Geçmişlerine sünger çekenler, geçmişini inkâr edenler, dava adamı olamadıkları için hava adamı olanlar, sahte bir güneşin altında toplanmışlardır. Sahte bir iyilik rüzgârı estirmeye çalışan ne kadar denenmiş, kötü huylu, kötü tabiatlı huysuz politikacı varsa burada toplanmıştır. Bu partide bir araya gelmiş ne kadar erbab-ı şenaat ve timsal-i denaet varsa, fitne kazanını fokur fokur kaynatmaktadır.
Böyle âlâyıvâlâyla kurulup sonra da siyaset mezarlığına gömülmüş çok siyasi parti vardır. Sonuncunun durumu ise sözde dava partisinden abla partisine düşüş vaziyetidir. Abla sevgisi davaya sadakatten üstün gelmiştir. 
Meral Akşener de eteğine tutunmaya çalışanların ve İP’in 24 Haziran sonrasında düştüğü dramatik vaziyeti “iyi” bildiği için, bu zaaflarını olağanüstü kongrede kullanıp tepkileri kendi lehine çevirme ve gücünü arttırma hesapları peşine düşmüştür. Bunun üzerine sele giden kütüğü kurtarmak üzere Afyon Sandıklı’da ucuz bir senaryo kurgulanarak İstanbul ve Ankara’da sahneye konulmuş ve bugün son bölümü oynanmıştır.
Lakin millet, tezgâhı görmüştür.

HDP'Yİ “KÜRT SİYASİ HAREKETİNİN TEMSİLCİSİ” DİYE NİTELENDİRDİ
Konuşmasında MHP’yi yancılıkla suçlayan ve bir zamanlar aynı safta bölücübaşı Öcalan ve FETÖ’nün oturduğunu söyleyerek partimize çirkin iftiralarda bulunan hanımefendinin, seçim kampanyası sırasında ayrılıkçı ve bölücü Kürtçülerin yuvalandığı HDP'yi “Kürt siyasi hareketinin temsilcisi” diye nitelendirdiği unutulmamıştır.
Aynı hanımefendinin, Selahattin Demirtaş’ın tahliyesini isteyerek bölücülere göz kırpması da unutulmamıştır.
24 Haziran öncesinde FETÖ, HDP ve CHP ile aynı safa ip gibi dizilen İP’tir ve bu kirli siyasetin mimarı da onun başındaki hanımdır.

Millet, bunu fark ettiği için Meral Akşener’e prim vermemiştir.
Şüphe yok ki MHP’nin FETÖ ve PKK ile aynı safta olduğunu söylemek hezeyandır.
Böyle bir çarpık iddiayı dillendirebilmek için hem saf ve bön, hem de şaşkın ve çaresiz olmak gerekir. MHP hakkında olmayacak iftiralar sıraladığına göre, kanaatimizce bütün bu özellikler hanımefendinin şahsiyetinde mündemiçtir.

SEMİH YALÇIN BAHÇELİ TAKTİĞİNİ ANLATIYOR
Cumhurbaşkanı adayı iken 24 Haziran’da partisinden bile az oy olmasına rağmen ar etmeden çeşitli hile ve entrikalarla İP’in başında kalmanın yollarını arayan hanımefendinin son konuşması; ne kadar pişkin, ne kadar da yüzsüz olduğunu gözler önüne sermiştir. 
Türk milliyetçisi ve muhafazakâr kesimden geldiğini böbürlenerek söyleyen bu hanımefendinin, kendisinden beklenmeyecek kadar ağzı bozuk ve seviyesiz bir politikacı görüntüsü vermesi de pek manidardır. 
Hanımefendi, Türkiye’nin uluslararası aktörlere karşı verdiği bağımsızlık mücadelesine katkı vermek yerine hızını alamayıp “Ekonominin canlanması imkânsız.” demek suretiyle yeniden “felaket tellallığına” da soyunmuştur.

İSVİÇRE ÇAKISINA İTİRAZ
MHP’nin çakıya benzetilmesine gelince… İşte orada Meral Akşener’e, “Yavaş ol bakalım!” demek icap etmektedir.
MHP İsviçre çakısı değildir ama Türk’ün egemenlik kılıcını temsil etmektedir.
O kılıç hem adalet dağıtır hem de bozguncuların, fesat ve fitne çıkaranların, tefrika yaratanların boynunu vurur.
MHP’nin her işe yaradığı doğrudur çünkü MHP büyük bir liyakat ve ehliyetle milletin vicdanını, sağduyusunu temsil etmektedir.
Egemenlik kayıtsız şartsız milletin olduğuna göre MHP, ilhamı ve ışığı milletten almaktadır.

AKŞNER'İN "ŞEREFSİZDİR" SÖYLEMLERİNE RAĞMEN YALÇIN, "FET"Ö İMASINDA İSRARCI
İP ise Pensilvanya’dan tüyo alıp erbab-ı fitneye yaslanan; sermayesi yalan, fesat ve iftira olan; okyanus ötesinde kurgulanmış örgütlenmelerle FETÖ stüdyolarında montajlanmış kafalardan oluşan bir siyasi partidir.
Türk milliyetçilerinin sırtına vurulmuş kalleş bir hançer olan bu hanımefendinin partisinin foyası artık meydana çıkmıştır. Takke düşmüş, kel görünmüştür. 
Zaten parti kurucularının bazılarının istifası da bu partinin fenerinin pek çabuk söndüğünü ve İP’in fazla sürmeden dağılma sürecine gireceğini ortaya koymuştur.
Velhasıl MHP düşmanlığı üzerinden politika İP’i yok olmaktan kurtaramayacak, Türk milleti iki defa aldatılamayacaktır."
 

Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2018, 16:18
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet İnan
Ahmet İnan - 7 ay Önce

Bi sus semih bey.Ulkenin gundemi ile ilgili iki laf edemeyenler İYİ partiye sira gelince bulbul oluyor..Lutfen sussss

Yusuf yaman
Yusuf yaman - 7 ay Önce

Yuh senin adamligina adam olaydinizda secimlerde aday cikarip oylarimiza talip olaydiniz erdogan anamiza kufretsin siz sagol deglyin benim anam cok kiymetli lutfen agziniza sahip olun bir ulkucu nasil olmali ise oyle olunda bari bizi daha fazla germe

Yusuf yaman
Yusuf yaman - 7 ay Önce

Sana insan diyenin yuzune tukureyim agzin laf yapdigini saniyorsun ama agzın cok camur olmuş bizler mhp dogduk sizin gibi sonradan orda buyumedik agzina hakim ol kendine yakismayani düsmanina

Veli Keskin
Veli Keskin - 7 ay Önce

Yalçın efendi gelinen bu tek adamlilik noktasında sayın Bahçeli ve sizlerin çok büyük bir pay sahibi olduğunuz aşikardır seçim meydanlarında halka yalan konuştunuz cumhur seçimi değil tek adamlık seçimi yaptınız sizler tıpkı AKP nin yalan ikizi olduğunuz apaçık ortada MHP bin bütün vekilleri başta bahçeli olmak kaydıyla milliyetçi ülkücülere ihanet ettiniz Rahmetli Başbuğumuzun kemiklerini sizlattiniz artık koltuk değneği olduğunuz ayan beyan ortada iken halen kalkmış konusabiliyorsaniz edep yahu koltuk sevdalilariyla zor yollar aşılmaz

solmaz
solmaz - 7 ay Önce

semih yalçının işi hakaret, küfür. doğruları duyunca çıldırıyor. ne yapsın işini yapıyor. hakaret denince aklıma o geliyor

Keskin sirke
Keskin sirke - 7 ay Önce

Bu zatı görünce su aygırları belgeseli izlemiş gibi oluyorum ...

zafer
zafer - 7 ay Önce

Kendi beceriksizliklerini hatta ihanetlerini unutup, gidip siyasal islamcı-dinciliğin kuyruğuna kene olanların, artık, ağızlarından çıkan ufunetlerin bi kıymeti harbiyesi yoktur !! Onlar boylarının yetmeyeceği işlere laf yetiştirmeyi bıraksınlar da, göt kılı oldukları tek adamı kurtarmaya baksınlar, tiynetlerine yakışır şekilde... bak, dolar ülkeyi bitiriyor; tek adam ve damadı ter içinde... git onlara yardım et !!!

Ali Er
Ali Er - 7 ay Önce

Dogru söylemis ilk defa Yalcin...


SIRADAKİ HABER

banner151