Karamollaoğlu “Abdullah Gül ve Erdoğan'ın eski yol arkadaşları korkuyorlar”

Saadet lideri Temel Karamollaoğlu, Abdullah Gül ve Erdoğan'ın eski yol arkadaşları hakkında "seslerini yükseltmeyerek hata yapıyorlar, korkuyorlar" dedi

Karamollaoğlu “Abdullah Gül ve  Erdoğan'ın  eski yol arkadaşları  korkuyorlar”

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, T24 internet haber sitesinden Şirin Payzın'ın gündeme ilişkin sorularını yanıtlayarak önemli açıklamalarda bulundu. Payzın'ın "Orta dönemde birlikte yürüdüğü arkadaşları ya da siyasetçiler de artık AK Parti’de değiller; bunu nasıl değerlendiriyorsunuz? İkincisi, mesela Abdullah Gül şu anda çok sessiz, siyasete girmiyor. Neden sessizler?" sorusuna Saadet Partisi lideri Karamollaoğlu, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül olmak üzere Erdoğan’ın eski yol arkadaşlarının "seslerini yükseltmeyerek hata yaptıklarını, üzerlerine gelinmesinden kortukları için konuşamadıklarını, ancak yanlışlara 'yanlış' demeleri gerektiğini" vurguladı.

"KORKUYORLAR"

"Bence hata yapıyorlar. Yani şu an, bugün AK Parti’de artık yerleri olmayan, Tayyip Bey’in yola çıktıklarındaki arkadaşları, aslında şu anda seslerini yükseltmeleri icap eder." diyen Karamollaoğlu, "Yapılan yanlışlara “yanlış” demeleri icap eder. Ama endişeliler. Çünkü Tayyip Bey bu gibi konularda affetmiyor. Nasıl ki ‘kriz’ kelimesini çıkardı sözlükten, ‘af’ kelimesini de çıkardı. Yok. Affetmiyor. Sen benimle beraber aynı düşüncelere sahip değilsen, “hainsin” diyorlar. Hain dedikleri insanın da tepesine binip, nesi varsa her şeyini ortaya dökmek istiyorlar. Bundan dolayı da korkuyorlar." dedi.

Karamollaoğlu, sözlerine şu şekilde sürdürdü:

"Başka türlü izah edemiyorum ben. Yani bugün, hakikaten Tayyip Erdoğan’la beraber yola çıkan ve artık onun gidişatının ülkeyi iyi bir noktaya götürmeyeceğini gören arkadaşları, seslerini çıkarmıyor. Halbuki çıkarmaya ihtiyaç var. Bakın adım adım geldik. Düne kadar bunlar söylenebiliyordu. Artık söylenemiyor. Konuşamıyorlar. Yani ben bunu geçmişte söylüyordum. Yani bundan üç sene önce, “Ya başkan bu iş böyle gitmez” diyenler, şimdi yeri geldi tekrar vazife aldılar. Olmaz. Siz yanlışı gördüğünüz yerde, söylemek mecburiyetindesiniz. Söylemezseniz, yarın başınıza bugün korktuğunuzdan daha büyük felaketler gelebilir, Allah saklasın. Sadece şahıslar değil, toplum böyle bir şeyle karşı karşıya."

YORUM EKLE
YORUMLAR
hatice
hatice - 3 yıl Önce

hepsi aynı yolun yolcusu olduklarından susuyorlar bence.