Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuştu

Koronavirüs salgını nedeniyle üç aydır gerçekleştirilmeyen TBMM Grup Toplantıları CHP Grup Toplantısı ile yeniden başladı. CHP lideri Kılıçdaroğlu, parti grubunda gündeme dair açıklamalarda bulundu.

banner311
Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuştu

Korona virüs salgınının Türkiye'de görülmeye başladığının açıklanmasından bir gün önce 10 Mart Salı günü son kez gerçekleştirilen TBMM Grup Toplantıları üç aylık aranın ardından yeniden başladı.

Salgın sonrası ilk grup toplantısıCHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu gerçekleştirdi.

Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarından öne çıkanlar şöyle;

Zor bir süreci yaşadık. Çok sayıda vatandaşımızı kaybettik.

Siyasette soru sorulabilsin, haksızlığı milletin vekili dile getirebilsin istiyoruz. Milletin vekili, vatandaşın vekili... Oy versin vermesin, bütün vatandaşların sorunlarını dile getirmek bizim boynumuzun borcudur. Çözümleri de üretmek zorundayız.

Eğer bir ülkede özgür gazeteciler varsa, o memlekette huzurun yolu açılıyor demektir.

İsmail Dükel, Müyesser Yıldız neden alınıyor, hangi gerekçeyle alınıyor? Biz nasıl bir ülkede yaşıyoruz? Gazetecinin huzur hakkı yok mu? Müyesser Hanım'a su vermiyorlar. Bu gazeteciler ne yaptı? Haber peşinde koşuyorlar, bu kişileri suçluyorlar. Bu kadar da ayağa düşürmeyin bu casusluğu ya. Ne ajanlığı, ne casusluğu... Barış Terkoğlu, Barış Pehlivan, Hülya Kılınç, Murat Ağırel, Aydın Keser neden içeride? Allah akıl fikir versin.

Casus arıyorsan devletin sırlarını terör örgütüne veren arıyorsan, gideceksin devletin savcısıysan onun yakasına yapışacaksın. Bunun hesabını soran var mı yok. Türkiye Devletinin sırlarını terör örgütlerine dökenlerden hesap sormazsak namerdiz.

Devletin sırlarını verdiler, 813 kişi öldürüldü. Kozmik odayı terör örgütlerinin eline teslime edenlerin elleri kanlıdır. Dönüp memleketi ne hale getirdiğinize baksanıza.

Devletin sırlarını verdiler 813 kişi öldürüldü. Kozmik odayı terör örgütlerinin eline teslime edenlerin elleri kanlıdır. Dönüp memleketi ne hale getirdiğinize baksanıza.

Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2020, 15:09

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.