Kılıçdaroğlu İdris Naim Şahin olayına noktayı koydu!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İçişleri eski Bakanı İdris Naim Şahin'in aday gösterilip gösterilmeyeceğine ilişkin açıklamada bulundu.

banner311
Kılıçdaroğlu İdris Naim Şahin olayına noktayı koydu!

Partisinin genel merkezinde bir grup gazeteciyle bir araya gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin İYİ Parti ile birlikte Ordu’da eski İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin’i aday göstereceğine yönelik iddialar hakkında konuştu. 

"İdris Naim Şahin Bey, Ordu’dan aday olmak ister mi bilmiyoruz. Sonuçta o da uzun yıllar bakanlık yapmış birisi" diyen Kılıçdaroğlu sözlerine şöyle devam etti:

"Bizim dünyaya bakışımız belli. O çerçevede bizim Ordu’dan oy almak için kendi tabanımızı da küstürmeyecek şekilde aday belirlememiz lazım. Tabanımızın da oy verdiği, CHP’lilerin dışında gerçekten de demokrasiyi savunan, Ordu’ya geldiği zaman Ordu’yu yöneteceğini düşünen bir adayı bulmamız lazım. Dolayısıyla biz kendi aramızda MYK’da oturup da İdris Naim Şahin’i konuşmadık, tartışmadık. Dar alanda birisi arkadaşlarımıza önermiş olabilir. Kalkıp da kendi tabanımızı küstürme gibi bir lüksümüz yok. Büyük ölçüde bizim dışımızda gelişen bir olay. Aslolan bizim MYK ve PM’mizin alacağı karardır."

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.