Kılıçdaroğlu İstanbul, Çengelköy’de birbirinden ilginç isimlerle buluştu!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, önceki akşam İstanbul’da bir grup muhafazakar siyasetçi, emekli bürokrat ve aydının oluşturduğu İstanbul Platformu’nun konuğu oldu.

Kılıçdaroğlu  İstanbul, Çengelköy’de birbirinden ilginç isimlerle buluştu!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, muhafazakâr kesimle yaptığı toplantılara bir yenisini daha ekledi.

İstanbul Çengelköy’de 14 yıldır her ayın ikinci salı günü bir restoranda toplanan İstanbul Platformu’nun bu ayki konuğu Kılıçdaroğlu oldu. Platforma Başkanlık yapan eski Adalet Bakanı İsmail Müftüoğlu’nun yanı sıra eski İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, eski MHP milletvekilleri Ahmet Çakar, Bozkurt Yaşar Öztürk gibi isimlerin katıldığı toplantıda Kılıçdaroğlu’na İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu eşlik etti.

Hürriyet’ten Rifat Başaran’ın edindiği bilgiye göre basına kapalı toplantıda Kılıçdaroğlu, AKP’nin iktidara geldiği tarihten bu yana kuruluş ilkelerinden saptığını, verdiği sözlerin büyük bir kısmını yerine getirmediğini ifade etti. Bağımsız yargıya da vurgu yapan Kılıçdaroğlu, “Hâkim, hâkimlikten değil siyasetten güç alıyorsa bu en büyük tehlikedir” dedi. Kılıçdaroğlu, Türkiye’de demokrasiye inanan, bütün siyasi partilerin bir araya gelmesi gerektiğini söyledi.

CİHANER'DEN TEPKİ

Görüşmede Hüseyin Avni Mutlu'nun yer almasına CHP Parti Meclisi Üyesi İlhan Cihaner tepki gösterdi. Sosyal medya hesabından görüşmenin haberini paylaşan Cihaner, tepkisini şu ifadelerle dile getirdi:

"Hüseyin Avni Mutlu, kumpas davaları, Hırant Dink cinayeti ve Gezi/Haziran Direnişi zamanının İstanbul valisidir. Berkin Elvan'ın katlinin ve yüzlerce yaralanmanın idari sorumlusudur. Ayrıca Fetullahçı yapılanmaya "bilerek isteyerek yardımcı olmak" suçundan mahkum olmuş birisidir!"

YORUM EKLE