Kocaeli İYİ Parti kaynıyor! Başkan ve yönetimi istifa etti, Bir ilçe yönetimi görevden alındı!

İYİ Parti’de bugün şok üstüne şok yaşanıyor. Gün içerisinde İYİ Parti İl Başkanlığı’ndan Derince İlçe Teşkilatı’nın görevden aldığı bildirilirken, İYİ Parti Başiskele İlçe Teşkilatı’nın istifa ettiği haberi şok etkisi yarattı. 

banner311
Kocaeli İYİ Parti kaynıyor! Başkan ve yönetimi istifa etti, Bir ilçe yönetimi görevden alındı!

İstifa kararının ardında İYİ Parti tarafından Başiskele’de Belediye Başkan Adayı gösterilen Rıza Güven Usta’nın, bugün Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz ile yaptığı görüşme gösteriliyor.

İlçe Yönetim Kurulu adına gazetecilere açıklama yapan Gencer, Başiskele'den Millet İttifakı'nın ortak adayının İYİ Partili Rıza Güven Usta olduğunu öğrendiklerini söyledi.

Gencer, aday belirleme sürecinde belediye başkan adayının İYİ Parti'ye verildiğini ancak Saadet Partisi'nin adayının sahada iyi çalıştığını ve bu saatten sonra çıkaracakları adayın AK Parti adayına yarayacağını düşündüklerini belirtti.

Partisinin il yönetiminin "ayrı aday çıkaralım" şeklinde ısrar ettiğini ve Usta'nın aday gösterildiğini dile getiren Gencer, şöyle konuştu:

"İl yönetimi bizim fikirlerimizi kale almadığı için ben de İYİ Parti'de görev yapmayı bu saatten sonra uygun görmedim. İstifamı il başkanlığına dilekçeyle bildirdim. Bugüne kadar hep inandığımı şeyleri savundum. İnanmadığım bir yapının içinde olmadım. İYİ Parti'nin aday çıkarıp AK Parti'ye hizmet edeceğini düşündüğüm için bu yapının içinde olmak istemiyorum. Bu saatten sonra Saadet Partisi'nin adayını desteklemeye karar verdim. Bu göreve atandığım için istifa ettiğimde ilçe yönetimi de otomatik olarak düşüyor. İlçe yönetim kurulu üyelerimizin büyük bir bölümü bu konuda düşüncelerimi destekliyor."

Gencer, İYİ Parti Derince İlçe Yönetimi'nin genel merkez tarafından görevden alındığını da bildirdi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Antepli
Antepli - 1 yıl Önce

Iyi parti kaynamiyor habererk kayniyor. Nafile habercilik yapıyorsunuz

Yavuz Öntürk
Yavuz Öntürk - 1 yıl Önce

IYI partinin adayi varsa tek oyda benim oyun olsa o oy benimdir bizi desteklesin saadet büyükşehirde olmazmi???