Kocamaz, Belediye önüne toplananlara seslendi “İçimizden vurulduk”

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, adaylık başvurusunun geç teslim edildiği gerekçesiyle kabul edilmemesiyle ilgili, "Bugün yaşanan hadise şeytanın aklına gelebilecek bir hadise değildir. Maalesef içimizden vurulduk." dedi.

banner311
Kocamaz, Belediye  önüne toplananlara seslendi “İçimizden vurulduk”

İYİ Parti'nin Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak duyurulan Kocamaz, kendisine destek vermek için belediye hizmet binası önünde bekleyen kalabalığa, balkonda yaptığı konuşmayla seslendi.

Kocamaz, 31 Mart'ta yapılacak yerel seçimler için adaylık başvurusunun, İl Seçim Kuruluna geç teslim edildiğini hatırlatarak, "Bir kumpasla karşı karşıyayız. Ben hepinizi sükunete davet ediyorum. Bizim kavgayla dövüşle işimiz yok." ifadesini kullandı.
Olayın "kumpas" olduğunu iddia eden Kocamaz, "Bizim, yapılan tüm anketlerde görüldüğü gibi seçimi şimdiden açık ara aldığımızı görenler, kumpas üstüne kumpas kurmaya çalışıyor. Bugün yaşanan hadise şeytanın aklına gelebilecek bir hadise değildir. Maalesef içimizden vurulduk. Bugün en önemli görev olan seçim kuruluna verilecek dosyayla ilgili yetki üzerinde olan vatandaş, sanki özellikle saat 17.00'den sonra dosyayı oraya götürüyor." değerlendirmesinde bulundu.

"Bugüne kadar ne ihanetler gördük ama böylesini hiç aklımızın ucundan geçirmedik." diyen Kocamaz, şöyle devam etti:

"Bizim mücadelemiz halk için mücadeledir. Zaman her şeyin ilacı. Kim bilir bu olayın arkasında hangi derin ilişkiler var. Er ya da geç bu ortaya çıkar çünkü gerçeğin bir güzel huyu var, geç de olsa ortaya çıkar."

Kocamaz, adaylıktan çekildiği ve dosyayı bilerek geç verdirdiği iddialarına tepki göstererek, hedeflerine mutlaka ulaşacaklarını belirtti.

Provokasyona gelinmemesi çağrısında bulunan Kocamaz, "Bize güvenin, sakin olun. Ama provokasyonlara da gelmeyin. Birileri, aklınca davul çaldırmaya da başlamış olabilir ama şunu bilsinler ki o davulu 1 Nisan'da bu meydanda biz çalacağız. Bizden gelecek cevabı sakince beklemenizi, rahat olmanızı istiyorum. Biz bitti demeden bu mücadele bitmeyecektir." diye konuştu.

İYİ Parti'den yapılan açıklamada, Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Burhanettin Kocamaz'ın adaylık evrakının saat 17.00'den sonra verildiği gerekçesiyle kabul edilmediği ve İl Başkanının görevden alındığı kaydedilmişti.

Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2019, 23:49

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
nkavcar
nkavcar - 1 yıl Önce

Çok doğru sen ve Akşener vurdu, içinizden. Yuh kalıbınıza. "Mersin bizim" diye tabanını havaya sokan Akşener,, Mersin'i MHP'ye teslim etmemek için HDP ile elle verecek.

Asıl soruya geleyim. İzmir’de PKK muhibbi Tunç Soyer’e destek ters tepince, Iğdır’da HDP (sözde) kazanmasın diye adayını çeken Akşener, Mersin kumpası tabanda infial yaratınca acaba şapkadan ne çıkaracak?

Salih KOÇAK
Salih KOÇAK - 1 yıl Önce

Kahpe her yede kahpedir il başkanı denen satılık deyyus keşke gebersen onurunu satmasaydın!

kubiayhan
kubiayhan - 1 yıl Önce

Gerçekten YUH yani.

Zorla iteleye iteleye CHP ye itiliyoruz.

akp ve onla iş tutana bu hdp(pkk) dahil oy yok.

ali
ali - 1 yıl Önce

Kimler acaba kumpas kurdu örtülü bir şekilde chp ye itilme..

Paramiliter Türk
Paramiliter Türk - 1 yıl Önce

nkavcar,
gazetelerden para kazanmaya devam ediyor musun?
köşe verdiler, üç beş sebeplenirsin oralardan...
karşılığını vermen gerek...

neval kavcar
neval kavcar @Paramiliter Türk - 1 yıl Önce

paramiliter.. niye akçada hep aklınız acaba? Gazeteden para kazanmadım, şimdi de sadece blogda yazıyorum. Okuyanlara "bu işi para için yapıyor algısını" bırakın artık. Akşener, Kocamaz-Kılıçdaroğlu mersinde, İyi parti tabanına operasyon çekmiştir. Akıl mantık çalıştırma bedava. :))))

Nuri Topkan
Nuri Topkan - 1 yıl Önce

Belli ki bir kumpas kurulmuş. Kimlerin kurduğu belli iken İyi parti içerisine nifak sokmak isteyenler burad youm yapıyorlar. Umarım ysk bu işi düzeltir ve provakatörlerin oyunu bozulur. Kimsesiz Türklerin partisine nasılda saldırıyorlar. Türkleri birbirine yedirirken kendileri kıs kıs gülüyorlardır.

Yukarıdaki ve aşağıdaki provakatörlerin oyununa gelmeyelim lütfen, sakin olalım.

nk
nk @Nuri Topkan - 1 yıl Önce

:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

kubiayhan
kubiayhan @Nuri Topkan - 1 yıl Önce

ben akp hayatta oy vermem buna mhp dahil oldu onla iş tutarak

benim yorumun neresi yanlış

nkavcar
nkavcar - 1 yıl Önce

İP'in Kocamaz başvurusunu imza karşılığı tutanakla almış Mersin YSK. kararı onlar verecekmiş. İP genel merkezi reddedilsin diye 26 dk geç gönderdi, ysk kabul ediverirse çok ilginç olacak.
Bir merakımda 17.26'da götürülen sadece B. Kocamaz baş vurusu mu? delegeler ne zaman teslim edilmiş? Birisi açıklasın öğrenelim.