Koray Aydın, partisinin üye sayısının 200 bini aştığını açıkladı! Madem öyle İsmail Koncuk neden istifa etti?

İYİ Parti Teşkilat Başkanı ve Ankara Milletvekili Koray Aydın, partisinin geçtiğimiz ay Genel Başkan Meral Akşener liderliğinde başlattığı üye kampanyasına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Koray Aydın, partisinin üye sayısının 200 bini aştığını açıkladı! Madem öyle İsmail Koncuk neden istifa etti?

Aydın, üye sayısının ise 200 bini geçtiğini dile getirdi. Günebakış gazetesinde yer alan habere göre Koray Aydın, "Bütün partilerden küsen darılan, ümit kesenlerin yüzü bize dönük. Herkesin ikinci partisi olmuşuz. Bu muazzam bir avantaj. Manisa, Kocaeli, Bursa, Eskişehir gibi şehirlerdeydim. Bu hafta sonu da Kahramanmaraş’a ve Gaziantep’e gidiyorum. Rozet takıyorum. ‘Bu arkadaş AK Parti’den geldi. MHP’den geldi. Bu eski ANAP Merkez İlçe Başkanıydı.’ gibi her taraftan gelen kitlenin devam ettirdiğini ve artarak daha da çeşitlendiğini görüyorum" dedi.

"Şuanda Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığında kayıtlı 191 bin üyemiz var" diyen Aydın, sözlerine şöyle devam etti:

"Bir de bekleyenler var. Bunlarda 200 bin civarında. Çok hızlı büyüttük. Başlangıçta 70, 80 binlerdeydi. Birden bire çok önemsedik ve hızlı büyüdük. MHP’nin 400 küsurde, CHP’nin 1 milyon 200 bin, AK Parti 10 milyon 500 binden 9 milyon 500 bine düştü. Orada çelişki var. Gıyabında yapılan üyeler de olduğu için çok fazla sayılarını da bilemiyorum. Üye sildirmek zaman alıyor. Hedefimiz önümüzdeki yılsonuna kadar 400 bini bulmak. Ondan sonra gidebildiğimiz kadar gitmektir."

İYİ Parti Milletvekili İsmail Koncuk “Pek çok insanın üye yapılması engellenirken” dedi ve, partideki görevinden istifa etti

İYİ Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk, yaptığı yazılı açıklama ile partideki görevinden istifa ettiğini duyurmuştu.

Koncuk'un açıklamasında şunları söyledi; “İYİ Parti fedakâr dava adamlarınca büyük emek, alın teri ve umutlarla kurulmuş, 2 yaşını henüz doldurmuş bir siyasal harekettir. İYİ Parti, Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener Başkanlığında büyük bir ivme yakalamış, aslında birçok siyasi partide umduklarını bulamayan insanların oluşturduğu, bir taban hareketidir. 1 Nisan 2018 Genel Kurulunda oluşan, yüksek heyecan hepimizin malumudur. 1 Nisan’da dostumuzun göğsünü kabartan bu heyecan dalgası, tüm ülkeyi sararken, rakiplerimizi büyük endişeye sevk etmiştir.” dedi.

Koncuk, “Milletvekili seçimlerinden, yerel seçimlere ve bugüne kadar yaşadığımız süreçte, oluşan büyük heyecanın, bugün ciddi şekilde örselendiğini görmekteyiz. Bunun temel sebebi ise, sözde söylense de, demokratik davranmaktan uzaklaşmak, tabana kulak vermemek, sorumluluğu büyük çoğunluk ile paylaşmak yerine, birkaç kişinin inisiyatifinde dar ekipçiliğe bırakmaktır. Öyle ki, üye kampanyalarına rağmen gönül vermiş pek çok insanın üye yapılması engellenirken, maalesef bir çözüm bulunamamaktadır.

Daha düne kadar, kayıtsız, şartsız İYİ Parti’ye umut bağlayan birçok insan bugün nerede? Dozajı, her gün artan eleştirilerin sebebi nedir? Bu samimi insanların derdi nedir? Tüm bu insanlar kötü mü, hepsi art niyetli mi? Yoksa İYİ Parti’nin geleceğinin kaygısına mı düşmüşler? Dinleyen, önemseyen var mı?” diye sordu.

İsmail Koncuk,  “Adana Milletvekili ve GİK üyesi olarak, yukarıda ifade ettiğim tespitlerimi zaman zaman, hem ilgililere, hem de GİK toplantılarında en net şekilde ifade ettiğim halde, bırakınız ülke genelini, seçim bölgem Adana’da dahi bir arpa boyu yol kat edemedik. Bize güvenen, İYİ Parti’ye gönül ve büyük emek vermiş insanların yüreğine su serpecek bir gelişmeyi sağlayamadık. Adana’da, bile bile lades denilerek, İYİ Parti’nin geleceği, yıpranmış, güven kaybetmiş, samimi İYİ Partilileri ötekileştirmiş ve tamamen dışlamış bir anlayışa teslim edilmiştir.

Tüm bu sebeplerle, sözü kendi seçim bölgesi için bile dinlenmeyen bir GİK üyesi olmak hem bana bir yük, hem de, GİK toplantılarında doğrulara yönelik eleştirel bakış açımız muhatapları için yüktür. Duyma, görme, konuşma anlayışı her insanın taşıyacağı bir davranış şekli değildir. Ben de, şahsım olarak, yanlışa teslim olmak, verilen sözlerin tutulmamasını hazmetmek gibi bir karaktere sahip değilim. “İtaat et, rahat et” düsturu, birçok şahsiyetli insan gibi, beni de rahatsız eden bir yaklaşımdır.

Tüm bu sebeplerle, sürecin bu hale gelmesinin muhataplarına, küçük bir uyarı olur mu, ümidiyle, GİK üyeliğinden istifa ediyorum.

Niyetim İYİ Parti’ye zarar vermek değildir. Niyetim, ilgililerin yüzüne ifade ettiğimiz halde, hiçbir sonuç alamadığımız sıkıntılarla ilgili tedbir alınması, İYİ Partimizin geleceği bina edilirken bir taş koyma umududur.
Bundan sonra, yaşanacak, olumlu ve olumsuz, tüm gelişmelerin sorumluluğu ilgililere ait olacaktır. Saygılarımla.

İsmail Koncuk İYİ Parti Adana Milletvekili” açıklamalarıyla sözlerine son verdi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kürşat
Kürşat - 2 yıl Önce

Allah IYIlere yardim etsin kötülerin şerrinden korusun Türklüğü bu topraklarda ebedi eylesin IYIler kazanacak ülke huzura kavusacak rant soygun şımarıklık son bulacak