Koray Aydın’dan İYİ Partililere tehdit “Dağıtırım”

İYİ Parti Teşkilat Başkanı Koray Aydın, partisinin Aydın İl Teşkilatı’nın düzenlediği "Üye Katılım ve Mahalle Başkanları Toplantısı"na katıldı.

Belge dağıtımı sırasından cep telefonu kamerasına çok ilginç bir diyalog takıldı.

İYİ Parti Teşkilat Başkanı Koray Aydın, yanındakilere “Geçen akşam bir program yaptık, onların çağıracağım patronlarını, böyle devam ederse dağıttıracağım orayı. Bunların görevi buraya fitne organize etmek değil.”dedi.

Diyalogun parti içerisindeki sıkıntılardan dolayı, tüzükten doğan haklarını kullanmak isteyen ve kayyum talebinde bulunan İYİ Parti üyelerini fitne çıkarmakla suçlaması ve “dağıtmakla" tehdit etmesi, daha önceki partisinde kendisine ve kendisi ile birlikte hareket eden Ülkücülere söylenmiş olması oldukça garip karşılandı.

Öte yandan daha önceki partisinde birlikte hareket ettiği Ülkücülerin, İYİ Parti’den tasfiye ettirdiği gerçeği ise ayrı bir tartışma konusu.

KABADAYI BOZUNTUSU

İYİ Parti Teşkilat Başkanı Koray Aydın, partisinin Aydın İl Teşkilatı’nın düzenlediği "Üye Katılım ve Mahalle Başkanları Toplantısı"nda konuştu.

İYİ Parti’nin iki yıl içinde Türk siyasetine yön verdiğini belirten Aydın, “Açık ve net söylüyorum; AK Parti dönemi kapanmıştır. Biz bu ülkeyi sokakta bulmadık. Bize emanet edilen bu Cumhuriyet'i bir kabadayı bozuntusuna teslim edemeyiz” şeklinde konuştu 

AK Parti’den İYİ Partili Koray Aydın’a cevap! 

Aydın Milletvekili ve AK Parti MKYK Üyesi Metin Yavuz sert sözlerle yüklendi.

Kendine ait sosyal medya hesabından İYİ Partili Aydın'a cevap veren Yavuz, "Siz terör örgütleri konusunda net bir tavır koyamazken, bekamıza göz diken terör örgütleri söz konusu olduğunda sizin kabadayı dediğiniz dünyaya meydan okumaktan korkmayan bir liderdir." dedi.

"Kabadayı dediğiniz bu ülkenin başkanı ümmetin lideridir"

İYİ Parti'nin 24 Haziran 2018 Genel seçimlerinde CHP'nin de içinde olduğu Millet İttifakında HDP ile birlikte aynı yolda yürüdüklerini hatırlatan Yavuz, "Terör örgütünün siyasi uzantısı olan HDP'ye gönül verenlerin destekleriyle mecliste kendilerine yer bulabilen sizler, bu güne kadar ne zaman terörle mücadelemiz de devletimizin yanında yer aldığınızı ifade eden bir açıklamada bulundunuz.

Oysa sizin kabadayı diye adlandırdığınız kişi, ülkesinin bekası, mazlumun refahı için dik duran, cesur olduğu kadar siyasi zekasıyla sahada kazandıklarımızı masada kaybetmeyen, oturduğu her masa da ülkesinin çıkarlarını koruyan, kazanımlarını arttıran bir liderdir. Başkan Erdoğan'a, vicdani ve siyasi ahlaka uymayan bu çirkin yakıştırmasından dolayı İYİ Parti Teşkilat Başkanı Koray Aydın'ı esefle kınıyorum.

Kendisini, Bozkurt olarak görüp Milliyetçilik naraları atan zat resmen akıl tutulması yaşamaktadır. Asıl bozkurtlar, bekamız için Cumhur İttifakında Başkan Erdoğan ile birlikte aynı yolda yürüyen Milliyetçi Hareket Partisi'nin genel başkanı Sayın Devlet Bahçeli'nin yanında yer alanlardır. Ne AK Partili, ne de Milliyetçi Hareket Partisi'nin hiçbir milletvekili PKK'ya ve onun uzantısı olan HDP'ye gönül verenlerin oylarıyla meclise girmedi.

Ama kendileri kimlerin desteğini alarak o koltuklara oturduklarını unutmuş olsalar gerek. Koray Aydın'a net bir şekilde söylüyorum. Kimlerin oyunu alarak mecliste o koltuklara oturduğunuzu unutmayın. Sayın Recep Tayyip Erdoğan bu ülkenin başkanıdır. Ülkenin bekası ve ümmetin refahı için her kim olursa olsun asla geri adım atmayan ve atmayacak olan güçlü bir liderdir. Bunu böyle bilin" dedi. 

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2019, 08:11
YORUM EKLE