Maltepe'de son durum! 112 sandık kaldı

Maltepe'de yeniden sayım kararının iptalinin ardından dün 971 sandıktaki sayım tamamlandı

Maltepe'de son durum! 112 sandık kaldı

. Sayılmayı bekleyen 112 sandık daha var. YSK'nın iznine rağmen AKP ve MHP dün geceki toplantıda yeni terminallerin kurulmasına yine itiraz etti.

Yüksek Seçim Kurulu, Ekrem İmamoğlu’na mazbatasını vermek için İstanbul'daki seçim sonuçlarının kesinleşmesini bekliyor ve tek sayım yapılan ilçe Maltepe.

SAYIMIN HIZLANMASINA AKP VE MHP YİNE İTİRAZ ETTİ

Maltepe’deki Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde oy sayım işlemi sürüyor. Bugünkü sayım işlemi saat 09.20’de başladı. YSK, sayımın bir an önce bitmesi için dün İlçe Seçim Kurulu’na “kurul sayısını artırma yetkisi” vermişti.  Ancak AKP ve MHP dün geceki toplantıda yeni terminallerin kurulmasına itiraz etti. İlçe Seçim Kurulu, konuyu YSK’ya aktarıp ne yapması gerektiğini sordu.

119 SANDIK KALDI

Maltepe’de toplam bin 089 sandık var. Saat 10:00 itibariyle sandıkların 971’i sayıldı. Geriye 112 sandık kaldı. Sayım işlemi 2 masada devam ediyor. Sayımın iki terminalle devam etmesi durumunda sonuçların cumartesi gününü bulması bekleniyor.

Son duruma göre CHP adayı Ekrem İmamoğlu, Binali Yıldırım’ın yaklaşık 13 bin oy önünde bulunuyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
CELAL KARATAŞ
CELAL KARATAŞ - 3 ay Önce

S............A.................DAVASI OLMAZ

Ah Vatan
Ah Vatan - 3 ay Önce

Bir vatandaş olarak benim için en geçerli sayım milletin gözü önünde sayılan sayımdır. Sandık kurulu başkanları her oyu millete göstere göstere saymıştır. Kesinlikle hata yapmaları mümkün değildir. Geçersiz bir oy olduğunda en az 20 kişi tarafından kabul görerek geçersiz sayılmıştır. Geçersiz oyları geçerli sayarak iktidar olan İktidar sahipleri bu sandık kurullarının hile yaptıklarını düşünüyorlarsa mahkemeye versinler. Yok onlar görevini doğru yaptıysa götlerini başlarını oynatmadan sonuçları kabul etsinler. Kapalı kapılar ardından çevrilen fırıldakları kabul etmiyoruz. Satılmış YSK mühürsüz oyları geçersiz yaparak AKP yi iktidar yapmış olduğunu unuttu .YSK bu seçimde adeta sandıklara sıçmıştır. Kokusu bu ülkeden 40 yıl çıkmayacaktır

SIRADAKİ HABER