Mansur Yavaş duyurdu: Yeniden başladı

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş müjdeli haber geldi.

Mansur Yavaş duyurdu: Yeniden başladı

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş, yeni tip koronavirüsü (Covid-19) salgını nedeniyle 65 yaş ve üzeri vatandaşların toplu taşımalarından ücretsiz yararlanma uygulanmasının yeniden başlatıldığını duyurdu.

EGO Genel Müdürlüğü verilerine göre 416 bin 303 kişinin sisteme kayıtlı olduğu Ankara'da, 65 yaş ve üstü vatandaşlar tarafından corona virüsü salgını öncesi aylık ortalama 200 bin serbest kart kullanımı gerçekleştirildi.

Yeni düzenlemeyle birlikte 65 yaş ve üstü vatandaşlar, sokağa çıkma kısıtlamasının kaldırıldığı her gün sadece 10.00-20.00 saatleri arasında toplu taşıma araçlarından ücretsiz yararlanabilecek.

MANSUR YAVAŞ DA DUYURDU

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı duyuru ile 65 yaş ve üstü vatandaşların bu saatler aralığında serbest kartlarını kullanabileceklerini söyledi.

Yavaş, şu ifadeleri kullandı:

"Kıymetli hemşehrilerim, salgın nedeniyle geçici olarak askıya aldığımız 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımızın toplu taşıma araçlarından ücretsiz yararlanması uygulaması yeniden başlamıştır.

Yeni normalleşme sürecinde 10.00-20.00 saatlerinde serbest kartlarınızı kullanabilirsiniz."

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2020, 15:10
YORUM EKLE