Mansur Yavaş'tan Sezai Temelli ve HDP'ye sert tepki!

Sezai Temelli’nin, CHP ve İYİ Parti’nin Ankara ve İstanbul adayları hakkında yaptığı açıklamaya cevap Mansur Yavaş’tan geldi.

Yavaş, “Terör örgütleriyle aralarına mesafe koyamayanlar bizden uzak olsun” ifadesini kullandı.

HDP Eş Başkanı Sezai Temelli’nin bir televizyon kanalında sarf ettiği, “Mansur Yavaş da bilecek ki seçilmişse HDP oylarıyla seçilmiştir. HDP'lileri yok sayarak, Kürtleri yok sayarak, Ankaralıları yok sayarak siyaset yapamaz. O da işte bizim gücümüzdür. Ekrem İmamoğlu seçilmişse bilecek ki o kentte yaşayan 3 milyon Kürt'ün oyuyla seçilmiştir. Kürtlere rağmen siyaset yapamayacağını bilecektir” sözlerine cevap gecikmedi.

“HÜR İRADESİ ELİNDE OLAN HER VATANDAŞIMIZIN OYUNA TALİBİZ”

CHP ve İYİ Parti’nin Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Mansur Yavaş, kendisine ait sosyal paylaşım sitesinden konu ile ilgili yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “Herkes bilsin ki, kökeni ve siyasi görüşü ne olursa olsun, Ankara’da hür iradesi kendi elinde olan her vatandaşımızın oyuna talibiz. Terör örgütleriyle aralarına mesafe koyamayanlar bizden uzak olsun.”

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ayfer karakule
Ayfer karakule - 5 ay Önce

Milli mücadele yıllarından daha kötü değiliz . Bu Ülkeye Bahçeli kadar Baykal’da zarar vermiştir . O kapalı kapılar ardındaki gizli kararlar unutulmaz. . Yinele küçümsenmeyecek kadar çoğuz düşmana geçit yok . Kimler geldi geçti bu dünyadan Türkiye tek bir Türk kalana kadar ayakta bilsinler !!

SIRADAKİ HABER