Mansur Yavaş’ın yetkilerine el koydular!

Danıştay’dan bir skandal karar daha geldi.

Mansur Yavaş’ın yetkilerine el koydular!

Danıştay, belediye şirketlerindeki yöneticileri belirleme yetkisini belediye başkanından alıp belediye meclisine veren bakanlık genelgesinin iptali için açılan davayı reddetti.

Türkiye'de en önemli iştiraklere sahip iki belediye olan Ankara ve İstanbul ile ilgili flaş bir gelişme yaşandı. Danıştay, belediyelerin iştiraki olduğu şirketlerdeki belediye tüzel kişiliğindeki temsilcilerinin değiştirilmesi yetkisinin belediyelerdeki hangi organ tarafından yapılacağı konusunda nihai kararını verdi. Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu, yıllardır belediye başkanlarının kullandığı yetkinin belediye başkanlarından alınıp Belediye Meclisi’ne devredilmesine gerektiğine hükmetti. 

Danıştay kararına itiraz edilmesinin ardından, belediye şirketlerindeki yöneticileri belirleme yetkisini belediye başkanından alıp belediye meclisine veren bakanlık genelgesinin iptali için açılan davayı reddetti.

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin  konu hakkında açıklama yapması bekleniyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali bey
Ali bey - 9 ay Önce

Buğünler lanetle nefretle anılacak. Buğün alkışlayanlar yarınlarda kılıf arasın ayıplarına


Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/habererk/domains/habererk.com/public_html/index.php on line 344