Mansur Yavaş’tan çok kritik çıkış!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, yerel seçimden sonra ilk kez toplanan Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi toplantısında yaşanan ‘yetki’ tartışması sonrasında kritik bir açıklama yaptı.

banner311
Mansur Yavaş’tan çok kritik çıkış!

Yavaş, “Bu yaşıma kadar haram yemedim. Bu yaştan sonra ne haram yerim, ne de haram yediririm” dedi.

Yavaş, 13 Nisan günü yaşanan belediye şirketlerinin denetim yetkisinin Meclis'e devredilmesi tartışması üzerine dün şu açıklamayı yaptı:

HARAMA MEYLEDERSE KARŞIMA DİKİLİN

“Bu yaşıma kadar haram yemedim. Bu yaştan sonra da ne haram yemenin ne de haram yedirmenin riskine dahi girecek değilim. Olur da belediyede göreve getirdiğim arkadaşım harama meyleder, sizler de karşıma dikilmezseniz 5 buçuk milyon hemşehrimize hem bu dünyada hem de ahirette hesap vermek zorunda kalırsınız. Her şeyin kayıt altına alındığı bilişim çağındayız. Bu kayıtları 100 yıl sonra gelecek olan torunlarımız bile okuyabilecek durumda. O yüzden yapılan iyi ve kötü ne varsa, tarihe miras kalacak.”

O YETKİ HEP BAŞKANDA

AKP-MHP grubunun verdiği önerge ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanının yetkisi Meclis'e verilmek istendi. Böylece belediyeye bağlı şirketlerin yönetim kurulları ve denetlenmesiyle ilgili yıllardır başkanda olan yetki alınmak istendi.

‘İŞÇİLERİ KORUMAK İSTEDİK' SAVUNMASI

AKP Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Mümin Altunışık, işleme konulmayan önergeyi “Bu önergeyle belediyeden atılması düşünülen işçileri de korumak istedik” diye savundu.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.