Meclis’teki yumruklu saldırı sonrası MHP'li Olcay Kılavuz'dan 'U' dönüşü

MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz, geçtiğimiz günlerde Meclis’te yumrukla saldırdığı CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ile ilgili 'U' dönüşü yaptı.

Meclis’teki yumruklu saldırı sonrası MHP'li Olcay Kılavuz'dan 'U' dönüşü

CHP'li Özgür Özer'e Olcay Klavuz'un saldırmaya çalışırken arkadan gelen bir CHP'linin Klavuz'a attığı yumrukla MHP'li Klavuz'un burnundan kanlar boşaldı. Klavuz, ambulansla hasteneye kaldırıldı.

TBMM Genel Kurulu’nda MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz’un CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’e gerçekleştirdiği yumruklu saldırıyla ilgili yeni bir gelişme yaşandı.

Klavuz, tüm siyasi partilerin tepkisini çeken saldırı sonrası Özel ile özel bir görüşme yaparak özür dilediği ve helallik istediği bilgisine ulaşıldı.

TBMM Genel Kurulu'nda MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz’un CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’e yumruklu saldırısı tüm siyasi partilerin tepkisiyle karşılaştı. Kılavuz'un da olaydan sonra Özel'le bir görüşme yaptığı öğrenildi.

Gazete Duvar'ın haberine göre; üç milletvekilinin vekilliklerinin düşürülmesi yönündeki kararların genel kurulda okunmasıyla tansiyonun yükseldiği Meclis’te yaşanan yumruklu saldırı nedeniyle tüm siyasi parti yöneticilerinden sağduyu ve diyalog açıklamaları geldi.

BÖYLE ÖZÜR DİLEDİ!

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, “Fiili ve fiziki hadiseleri asla tasvip etmiyoruz ve bugüne kadar etmediğimiz gibi bundan sonra da yine muhasebesini yapmak suretiyle üzücü davranışları, tutumları hele hele fiziki birtakım saldırıları asla tasvip etmediğimizi ve etmeyeceğimizi ifade etmek istiyorum. Dünkü yaşanan hadiseleri, yaşanan gerilimleri bir daha yaşamamayı temenni ediyorum ve son derece üzgün olduğumuzu da Milliyetçi Hareket Partisi Grubu olarak ifade etmek istiyorum” dedi.

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay da, "Özür bir erdemdir. Sayın Erkan Akçay’ın, ‘Bu fiziki saldırıyı tasvip etmiyoruz ve üzgünüm’ cümlesini de ben bir özür olarak görüyor, kabul ediyor ve bundan sonra, Türkiye Büyük Millet Meclisinde, vatandaşların da tasvip etmediği bu görüntülerin yaşanmaması için zatıaliniz başta olmak üzere her birimizin üstüne düşen sorumluluğu azami gayretle ve hassasiyetle yerine getireceğini de umuyor ve diliyorum” yanıtını verdi.

BAHÇELİ TALİMAT VERDİ!

Meclis Genel Kurulu’nda bu konuşmalarla tansiyon düşerken MHP’den bir adım daha geldi. Edinilen bilgiye göre Genel Kurul’da yaşanan olay MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi de rahatsız etti.

Bahçeli’nin talimatı doğrultusunda MHP Milletvekili Kılavuz, Özel’le bir görüşme gerçekleştirdi.

Görüşmede Kılavuz’un hatasını kabul ettiği, özür dileyerek helallik istediği öğrenildi. Kılavuz’un ayrıca aynı gün saldırıya uğrayan CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu ile de görüştüğü öğrenildi.

Yapılan görüşmelerle ilgili CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bilgilendirildigi, bir daha benzer olayların yaşanmaması şerhiyle konunun kapatıldığı öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2020, 22:15
YORUM EKLE