Merkez Parti’de Ülkücü hareketliliği

Tüm Türkiye’de teşkilatlanma çalışmalarına devam eden Merkez Parti, Şanlıurfa’da 1. Olağan Kongresi’ni gerçekleştirmeye hazırlanıyor. 

Merkez Parti’de Ülkücü hareketliliği

Merkez Parti Genel Başkanı Abdurrahim Karslı, genel başkan yardımcıları, Urfa il ve ilçe teşkilatı başkanı ve üyelerinin katılacak 

Saat 11.30’da başlayacak olan kongre, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye binasının bitişinde bulunan Şair Nabi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek. 

Burada Eyyübiye ve Akçakale 1. Olağan Kongreleri yapılacak. Merkez Parti Şanlıurfa İl Başkanı Mehmet Özbay, tüm Şanlıurfalıları kongreye davet etti.

Evren Dölek ve  Hayati Yurtçu'nun Merkez Partiye geçmesi şehirde hareketliliğe sebep oldu.

Evren Dölek, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "Merkez Parti olarak teşkilatlanmalar tamamlanmak üzere. Tüm ilçe teşkilatlanmalarını tamamlayan Şanlıurfa ilimizin ilçe kongreleri başladı ve bu sebeple Genel Başkanımız Prof. Dr. Sn. Abdurrahim Karslı ile beraber Şanlıurfa'lı partililerin ile bir tanışma toplantısı tertipledik. 
Bir gün öncesinden, tüm izinlere rağmen engelleme çabaları kendisini gösterdi. 
"O toplantıya katışmayacaksınız" diye arananlar oldu. Her şeye rağmen, Urfa'lı partililerimiz neden Urfa'nın başına "ŞANLI" geldiğini gösterdiler. Minnettarız!"
dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
İskender
İskender - 3 ay Önce

BÜTÜN SİLME ÇABALARINIZA RAĞMEN YİNE DE DOĞRULARI YAZDIM:"Al sana kahramanlık":Urfa'ya Şanlı dendi,Antep'e Gazi dendi.Maraş'a kahraman dendi.İşgale uğrayan İzmir'e,Aydın'a,Ege ve Marmara bölgesinin işgal edilen diğer kentlerine neden bir şey denmedi?Çünkü,Şanlı,Gazi ve Kahraman ünvanlarını alanlar devletin resmi ordusundan bir destek almadan kendi milis güçleriyle kurtuluş savaşını yaptıkları için.Ege ve Marmara bölgesini de Ordu'nun resmi güçlerinin yanı sıra her ne kadar eşkiyalar da bir katkıda bulundularsa da,eşkiyalıklarından vaz geçmedikleri için,yanı sıra tam işgal esnasında kendi halklarını soydukları için eylemleri tam makbule geçmedi.Hatta Atatürk'ün emriyle Demirci Efe'ye Uşak'ta,Yörük ali Efe'ye aydın'da ve Çerkez Ethem'e Küthya'da baskınlar yapılarak pasifize edilmek zorunda bırakıldılar.

SIRADAKİ HABER