MHP'den YSK'nın İstanbul kararı için yazılı açıklama "Memnuniyet verici"

MHP Başkanlık Divanı, Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) İstanbul'da seçimlerin yenilenmesi kararının ardından toplandı.

MHP'den YSK'nın  İstanbul kararı için yazılı açıklama "Memnuniyet verici"

Toplantı sonrası yazılı açıklama yapıldı. Açıklamada, "Kararın her türlü tartışmaya son vermesi memnuniyet verici" denildi.

MHP Başkanlık Divanı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin yenilenme kararını değerlendirdi. 

Toplantıda, YSK tarafından alınan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin yenileme kararı her yönüyle değerlendirildi.

YAZILI AÇIKLAMA

Toplantı sonrası yazılı açıklama yapıldı;

"Milliyetçi Hareket Partisi Başkanlık Divanı bu akşam saat 20:45 itibariyle yaptığı toplantıda Yüksek Seçim Kurulunun İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin yenilenmesine ilişkin verdiği kararı değerlendirmiştir. YSK’nın gerekçeli kararının açıklanmasını müteakip geniş kapsamlı değerlendirme yapılacak olmakla birlikte, aşağıdaki açıklamanın yapılması uygun görülmüştür.

1) Milliyetçi Hareket Partisi; Yüksek Seçim Kurulunun, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin yenilenmesine ilişkin kararını saygı ile karşılamaktadır. Ülkemizin yararına olduğunu düşündüğümüz bu Kararın ter türlü tartışmaya son vermesi memnuniyet vericidir. 

2) YSK’nın seçimi yenileme kararı gereğince İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanının mazbatası geri alınacağından, mazbata tartışması da ortadan kalkacaktır.

3) Seçimin yenilenmesi kararı ve mazbatanın geri alınması ile birlikte, belediye hizmetlerinin aksamadan yürütülmesi için 23 Haziran 2019 tarihinde yapılacak seçimin sonuçlanmasına kadar ilgili mevzuat uyarınca İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanının belirlenmesi gerekecektir. 

4) YSK kararına, toplumun her kesiminin saygılı olması demokrasi ve hukukun üstünlüğünün bir gereğidir. Bu Karar karşında, hiç kimsenin Türkiye’yi kaosa, kargaşaya, krize sürüklemeye kalkmaması, bu yöndeki girişimlerin güvenlik güçlerince engellenmesi gerekmektedir.

5) Milliyetçi Hareket Partisi; yenilenme kararı verilen seçimde Cumhur İttifakının başarısı için tüm teşkilat birimleri ile her türlü gayretin içerisinde olacaktır.

6) 23 Haziran 2019 tarihinde yapılacak olan İstanbul seçimlerinin ülkemize, milletimize ve İstanbul halkına hayırlı olmasını diliyoruz."

Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2019, 22:48
YORUM EKLE
YORUMLAR
Gerçek
Gerçek - 1 ay Önce

"Kadıyı satın aldığın gün adalet ölür. Adaleti öldürdüğün gün devlet de ölür." Fatih Sultan Mehmet

Soru
Soru - 1 ay Önce

Hiç bir ilkesi olmayanların memnuniyet duymaları normal.değil mi?

IYI parti Çubuk
IYI parti Çubuk - 1 ay Önce

Çürük biloya aktarilan milyon dolarlarin hesabını soracakti beraber yiyelim dedi demek ki sizi gidi omurgasizlar sizi YSK diktatörlüğe boyun eğmiştir hırsızlık dunya çapında

Bingöllü
Bingöllü - 1 ay Önce

Bu Saat'ten Sonra, Seni Takmam BAHÇELİ..Bizde Utanacak YÜZ bırakmadın Be.

SONSUZA KADAR ADALET
SONSUZA KADAR ADALET - 1 ay Önce

Bir zamanlar bir slogan vardı hak, hukuk, adalet Milliyetçi hareket diye şimdi haksızlığın, hukuksuzluğun, adaletsizliğin en büyük savunucusu durumunda!..Allah ayarını bozduğunuz kantarda sizin de tartıldığınız günleri görmeyi nasip etsin bizlere!

SIRADAKİ HABER