MHP'li aday Buyankara “30 ilin dışında ittifak yok. Dolayısıyla Bingöl’de bir ittifak yok”

MHP Bingöl Belediye Başkan Adayı Mehmet Ziya Buyankara’yı destekleyecek 500 AK Parti’li, MHP saflarına geçti.

banner311
MHP'li aday Buyankara “30 ilin dışında ittifak yok.  Dolayısıyla Bingöl’de bir ittifak yok”

2014 seçimlerinde, 28 bin 694 oyla Bingöl’de kazanan AKP’nin 500 üyesi MHP saflarına geçti. 500’e yakın kişinin AKP’den MHP’ye geçiş töreninde konuşan MHP Bingöl Beldiye Başkan Adayı Mehmet Ziya Buyankara, sosyal medyada, ittifak konularının konuşulduğunu ve bununla ilgili açıklama yapma gereğinde olduğunu söyleyerek, “30 ilin dışında ittifak yok. Dolayısıyla Bingöl’de bir ittifak söz konusu değildir.” ifadesini kullandı.

 MHP Bingöl Beldiye Başkan Adayı Mehmet Ziya Buyankara

Milliyetçi Hareket Partisi özel bir işletmede 500’ye yakın kişinin AK PArti’den MHP’ye geçiş töreninde konuşan MHP Bingöl Beldiye Başkan Adayı Mehmet Ziya Buyankara, sosyal medyada ittifak konularının konuşulduğunu ve bununla ilgili açıklama yapma gereğinde olduğunu söyleyerek” 30 ilin dışında ittifak yok. Dolayısıyla Bingöl’de bir ittifakın söz konusu değildir.” Dedi.

“30 İl Dışında İttifak Yok”

Ak Parti ile MHP arasında belirlenen 30 il dışında bir ittifak olmadığını kaydeden Buyankara, “İttifak meselesine gelince de 30 ilin dışında ittifak yok.

Sadece 30 ilde ittifak yapılacak.

Biz ittifakın ahlakına bağlıyız. Hiç kimseyi kırmayacağız. Hiçbir partiye de kötü demeyeceğiz. Bütün partiler kanunla kurulur. Her partiye saygımız var. Her adaya da saygımız var. Her insana da saygımız var. Ama biz önümüze bakacağız. Çalışacağız. El birliğiyle hareket edeceğiz. Bu ili güzel bir yere taşımaya çalışacağız. Bizim hedefimiz bu. Evet belki bizim partimizin müteahhitleri yok. Belki bizim partimizin zenginleri yok. Bizim partimizin encümenleri de yok. Ama bizim partimize gönül vermiş imanlı insanlar var. Heyecanlı insanlar var. Ben buna inanıyorum. Biz insanlarımıza ve bu şehre daha iyi hizmet ederiz. Nasıl daha iyi hizmet ederiz biliyor musunuz?

Sadece bir tanesini söyleyeyim. Ben Bingöl’de Belediye Başkanı seçildiğim zaman, 15 tane mahallemiz var. Bu mahallelerde bulunan esnaf, kanaat önderi, muhtar, vatandaşlardan oluşan birer komisyon kuracağız. Bu komisyonlar mahallenin problemlerini tespit edip bize getirecek ve biz de planlı bir şekilde bu problemleri çözeceğiz. Örneğin İŞKUR’dan alım mı olacak?

Bu kontenjanları mahallelere böleceğiz ve mahallelerde bulunan komisyonlara diyeceğiz ki mahallenizde bulunan en fakir kişileri tespit edip bize bildirin. Aynı soy isimden dört kişinin çıktığı kuralar yerine her mahallenin en muhtaç kişilerini istihdam edeceğiz. Ayrıca diğer projelerimizden şunu söyleyeyim ki Hacı Hıdır’ın oradan karşıya bir viyadük yapacağız ve üniversiteyle arası yayalar için 1 km ye düşecek. 11 tane çok önemli projemiz var.

Hepsi somut ve gerçekleştirilebilir projeler. Bu projelerle Bingöl’ün çehresini değiştireceğiz. Projelerimizi sosyal medyadan paylaştık. Daha ayrıntılı olarak kamuoyuyla da paylaşacağız. Katılımınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Rabbim bizleri bu yolda mahcup etmesin. Bize hizmet için güç kuvvet versin. İyi bir gelecek inşaa etmek için bizi dualara mazhar kılsın. Hepinizden Allah razı olsun” şeklinde konuştu.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.