MHP'li Akçay "15 Temmuz'a 'kontrollü darbe' diyenlerin kendisi, kontrollü siyasetçidir"

TBMM'de düzenlenen 15 Temmuz Özel Oturumunda konuşmak için kürsüye gelen MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, "15 Temmuz'a 'kontrollü darbe' diyenlerin kendisi, kontrollü siyasetçidir" dedi.

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay yaptığı konuşmada " Bazı siyasi şahsiyetler 15 Temmuz darbe girişimi hakkında tiyatro, kontrollü darbe gibi söylemlerle FETÖ'cü hainlerin propagandasına varan konuşmaları yapabilmişlerdir.
15 Temmuz kalkışmasına tiyatro, kontrollü darbe diyenlerin bizzat kendileri kontrolü siyasetçilerdir. 15 Temmuz'a tiyatro,  kontrollü darbe diyerek FETÖ ağzı ile konuşanlar 251 Şehide, 2 binden fazla 2700 Gazimize ne diyecektir.

Hatta bunların bazıları FETÖ ile mücadele sürecinin, basın özgürlüğüne yönelik bir tehdit olduğunu bile söylemiş, FETÖ kuruluşlarına sahip çıkmış,  FETÖ'cü tutukluları meydanlarda alkışlatmıştır. Değerli Milletvekilleri ihanetin özgürlüğü olmaz,Millete karşı suçun özgürlüğü olmaz, cinayetin özgürlüğü olmaz, işgal hevesliliğinin özgürlüğü olmaz, darbeye teşebbüs teşebbüsün özgürlüğü olmaz." dedi.

TBMM 15 TEMMUZ ÖZEL GÜNDEMİYLE TOPLANDI

FETÖ’nün 15 Temmuz 2016’daki darbe girişiminin 3’üncü yıl dönümü nedeniyle TBMM Genel Kurulu, Meclis Başkanı Mustafa Şentop başkanlığında özel gündemle toplandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da genel kuruldan izlediği özel oturuma Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Sanayii ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, eski Başbakanlar Ahmet Davutoğlu ve Tansu Çiller, Yüksek Yargı mensupları, komuta kademesi ve bürokratlar katıldı. Özel oturuma katılan milletvekillerine “Gazi Mecliste O Gece” isimli kitap hediye edildi.
 

Güncelleme Tarihi: 15 Temmuz 2019, 15:41
YORUM EKLE
YORUMLAR
IYI parti Çubuk
IYI parti Çubuk - 2 yıl Önce

Boş bos havliyor sonra Türk ordusu bagirsaklarini temizliyor diyen fetoculara baston okuyor yavru çakallar

Bingöllü zaza
Bingöllü zaza - 2 yıl Önce

Kontrollü Darbe-Marbe Bilmem AMMA, KONTROLLÜ FEDAİLİK Sizin işiniz be AKÇAY.

SAMIL KAFKAS
SAMIL KAFKAS - 2 yıl Önce

BASIDA, GICIDA YALAKALIKTA YARISIYOR .. BAKALIM NEREYE KADAR???????