MHP'li Büyükataman'dan Ali Babacan 'İftiracı...'

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Sekreteri ve Bursa Milletvekili İsmet Büyükataman, sosyal medya hesabından açıklama yaparak, Ali Babacan’ı "bölücü" ve "devletine iftira atan bir müfteri" olarak nitelendirdi.

MHP'li Büyükataman'dan Ali Babacan 'İftiracı...'

Ali Babacan'ın bugün partinin kongresinde yaptığı açıklamayı değerlendiren MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, şunları söyledi:

'HDP'DEN DOĞACAK BOŞLUĞA TALİP'

"Büyük Türk milletinin birliğine kasteden, saçtığı ve can suyu verdiği nifak tohumlarının yeşereceğine iman eden, bunu da partisinin logosuna yerleştiren Ali Babacan; partisinin bugün gerçekleşen olağan kongresinde HDP’den doğacak bölücülük boşluğuna talip olduğunu göstermiştir.
Hukuk Fakültesinde okuyan bir öğrencinin, kimliğinde 'Diyarbakır' yazdığı için 'hâkim' olamayacağını söylediğini iddia eden Babacan, devletine iftira atan bir müfteriden başka bir şey değildir. Ortada ne böyle bir öğrenci vardır ne de böyle bir görüşme."

'BÖLÜCÜLERİN KARA PROPAGANDASI'

"Üzerinde ay yıldızlı şanlı bayrağımızın bulunduğu kıymetli kimlik kartını taşıyıp herhangi bir terör örgütüyle bağı olmayan her vatandaşımızın, devletin her kademesinde bulunmak en tabii hakkıdır. Aksini iddia, bölücülerin kara propagandasından başka bir şey değildir."

'FİTNEDAŞI SEROK AHMET'

"Zamanında, fitnedaşı Serok Ahmet’in Sayın Genel Başkanımıza yönelik hadsiz 'Tunceli daveti'ni ve Sayın Genel Başkanımızın Tunceli ziyaretinin ardından Serok'un suratının aldığı o ifadeyi Babacan’a hatırlatmak isterim.” 

YORUM EKLE


Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/habererk/domains/habererk.com/public_html/index.php on line 344