MHP Lideri Bahçeli saldırıyı değerlendirdi, Kılıçdaroğlu’nu suçladı!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Yaşlı bir adam yumruk atıyor. O adama yumruk attıracak kadar ne yaptın sen Kemal Kılıçdaroğlu? Kemal Kılıçdaroğlu’nun bir tatile çıkması lazım” dedi.

MHP Lideri Bahçeli saldırıyı değerlendirdi, Kılıçdaroğlu’nu suçladı!

Antalya dönüşünde verdiği molada gazetecilerin sorularını yanıtlayan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, şehit cenazesinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun uğradığı saldırıyla ilgili şunları söyledi:

“Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na bir şehidimizin cenaze namazına katılmak için gitmiş olduğu Akkuzulu Mahallesi’nde karşı karşıya kaldığı olaydan memnuniyet duymak mümkün değildir. Bu bir siyasi partinin hele hele iktidar partisinden sonra Meclis’te sayısal çoğunluğu bulunan bir siyasi partinin liderine yapmak yakışık almaz, kabulü mümkün değildir.”

Bir siyasi parti liderinin nereye nasıl gideceğini araştırması gerektiğini, danışmanları, parti yöneticileriyle görüş alışverişinde bulunması gerektiğini belirten Bahçeli, “Ondan sonra da eğer gitmeyi çok uygun bir zemin olarak görüyorsa her türlü ihtimalin de tedbirini alarak gitmesi lazımdır. Şimdi Çubuk Akkuzulu Mahallesi’nde en son mahalli idareler seçimlerinde Cumhur İttifakı bin 260 oy almış, yüzde 73.30 oranında. CHP artı İP ittifakı 169 oy yüzde 9,83. Yani gerilim içinde yapılmış olan bir seçim iddiası var, bu seçim ortamında siz yüzde 9 oy aldığınız yere Mehmetçiğin cenaze namazına katılmak için gitmeyi düşünüyorsunuz. Ama orada karşılaşacağınız bir olayı neyle izah edeceksiniz. Böyle bir olayın zemini hazırlanmış mıdır, 1 Mayıs olaylarına bugünden hazırlık mı yapılmaktadır? Türkiye’de mazbatayı daha da gererek Türkiye’de farklı farklı sonuçları elde etmek için çaba mı gösteriyorsunuz? Bu durumu İçişleri Bakanı çok yönlü incelemeli. Köy halkı teker teker dinlenmeli. CHP’ye bakış nasıl, emniyet güçlerinin ‘şu eve alalım, orada gerilimi düşürelim’ dediği zaman ev sahibi dahi ‘bunu buraya almayın’ diyor ise bunları kamuoyu ile paylaşın. Sayın Uğur Dündar bu konuyu bir incele lütfen” diye konuştu.

MHP’yi tahrik edici bir unsur olarak gündeme taşımanın CHP’ye bir faydası olmadığını belirten Bahçeli, 1 Mayıs’ın Taksim’de kutlama ısrarının açıklanması gerektiğini söyledi. Bahçeli, “Bir Zamanlar Çukurova dizisinde Fekeli Ali Rahmet Bey var. O bazı olayları görürken kendisinin evlatlık aldığı kişiye bir tavsiyede bulunuyor, ‘suhuletle ve sükunetle hareket ediniz’ diyor. Şimdi ne yapalım. Ali Rahmet Beyi televizyona çıkartıp tüm siyasilere öğüt verebilecek tarzda bir konuşma yapmasını rica etsek suhulete ve sükunete ne kadar riayet edecekler. Ben uyacağımızı kendi adıma ve partim adına söylüyorum. Ama CHP’deki Genel Başkan yardımcıları, ağustos böcekleri ne diyecekler onu merak ediyorum” şeklinde konuştu.

“BU CÜMLE DAHİ MAZBATANIN İPTALİNİ GEREKTİREN BİR İFADEDİR”

Çok yönlü düşünülmesi gerektiğinin altını çizen Bahçeli, “PKK unsuru çok, dini bir anlam yüklü gecede saldırıda bulunuyorsunuz, 4 Mehmetçiği şehit ediyorsunuz. 6 Mehmetçik yaralı. Böyle bir saldırının bugün tercih edilmesinin sebebi nedir? Kandile her gün bomba yağarken bu bölgeye girip PKK militanları saldırıyı nasıl yapıyor? Saldırının hemen arkasından olaylar beraberinde geliyor. Ama ondan önce de biraz evvel gösterdiğimiz gibi ‘Demirtaş’ın çizgisini beğeniyorum’ diyor. Bu cümle dahi mazbatanın iptalini gerektiren bir ifadedir. Cezaevinde 55 kişinin hayatını kaybettiği bir eylemde başrol oynayan bir kişinin çizgisini beğeniyorsan senin çizgin CHP’nin çizgisi değil. Senin çizgin Atatürk’ün çizgisi değil. Senin çizgin demokrasinin çizgisi değil. Senin çizginin ne olduğunu bir gün bu millet öğrenecek. Bu PKK ve FETÖ veya CHP’nin içindeki ihtiras sahibi bir azınlığın çizgisidir. Tekraren ifade ediyorum diyorum ki bu akşam YSK toplansın, Kemal Kılıçdaroğlu’nun üzerinde oynanan oyunda kendisi oyunun bir figürü müdür değil midir önce onun tespitini yapsın. Figürü değilse onun partisinin adayının mazbata kavgasına bu akşam son versin. Türkiye’yi sükunete ve suhulete davet etsin. Ali rahmet beye ihtiyaç var” ifadelerini kullandı.

“ANKARA’NIN DIŞINDA HANGİ CENAZE TÖRENLERİNE BU KADAR İŞTAHLA KATILDIN”

Olayı Ankara’ya dönüş yolunda öğrendiğini belirten Bahçeli, “Arkadaşlarımız bize telefonla bildirdiler. ‘Cenaze namazında böyle bir olay oldu’ dediler. Ben Ankara İl Başkanımıza ‘Akkuzulu Mahallesinin durumun öğren bakalım ‘dedim. Takip ettiğim yol bu. Oradaki potansiyeli gördükten sonra tahrike, teşvike bir takım bir kavgaya, çatışmaya müsait mi değil mi? Yüzde 9.83 oy aldığın yere hala mahkemede aklanmamış, paklanmamış bir belediye başkanı ile gidiyorsun. O bölgede ne işin var senin? İki gün sonra taziye evine gitsen, acısının hafiflediği bir ortamda başsağlığı dilesen ne olur. Ankara’nın dışında hangi cenaze törenlerine bu kadar iştahla katıldın.

Bunların sorularını bu millet sormalı. Özellikle de bugün sosyal medyada yer alan, her zaman da söylüyorum ama köşe yazarı ve aydın zümre biraz ihtiyatlı olmalı. MHP’yi suçlayınca ne olacak? Yani MHP’yi bu çatışmanın ortasına çekecek kadar sende akıl yok, sende zeka da yok. Senin sözünle hareket edecek zafiyet içinde bir MHP de yok. Sen kimsin, yani böyle bir durumda bizi nasıl oyunun içerisine çekeceksin? 50 yıldan beri çekememişler, şimdi nasıl çekeceksin ama şu tablo önemli bir tablo. Bu Akkuzulu’da yaşayanlar kimdir bakarsan bunların çoğu sert adamlar. Akkuzulular inançları, siyasi davranışlarıyla sert adamlar. Eğer bunlara ‘Bu adam burada ne geziyor, bunu sokmayın köye’ demişlerse, televizyonda yaşlı bir adam yumruk atıyor. O adama yumruk attıracak kadar ne yaptın sen Kemal Kılıçdaroğlu? Kemal Kılıçdaroğlu’nun bir tatile çıkması lazım” açıklamasında bulundu.

Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2019, 22:12
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hakan
Hakan - 1 ay Önce

Senin gibi dönekler o adama yumruğu attırdı...3 yıl öncesine kadar beraberdiniz...Akp ye karşı...Şimdi akp ile bir olsun chp ye karşısın...Bu kimse açıklayamıyor...Beka felan demeyin...beka diyen böyle konuşmaz.. Ahmet türkü kurtaran adam chp başkanına pkk lı demez...Bize bu adam ajan derlerdi yok artık saçmalamayın derdik...1 yıldır ciddi ciddi acaba doğrumu ki düşünüyorum...

KÜRŞAD YALÇIN
KÜRŞAD YALÇIN - 1 ay Önce

En buyuk bölücü bu zurriyetsiz nerdeyfin pkk davul xurna ile karşılanırken

sancar
sancar @KÜRŞAD YALÇIN - 1 ay Önce

davul zurna ile karşılanırkende en büyük tepkiyi sadece mhp ve bahçeli vermişti akıl fukarası..açılım denen ihaneti akp bıraktı ,chp devraldı bu kadar basit..hala o kafanız basmıyor,hepiniz chdp li olmuşssunuz..yazık size sakın ülkücüyüz demeyin,sizin tarafınız belli..bahçeliye karşıyım diye bölücülerin yanında saf tutmak nedir ya..yazık kör olmuşsunuz..

Gerçek
Gerçek - 1 ay Önce

Sanırım psikiyatrik bir durumla karşı karşıyayız.

Ali Aydın
Ali Aydın - 1 ay Önce

İnsanlığını kaybettinmi ne dediğinde anlamsızlaşır. Allahın laneti üzerine olsun saray bekcisi

Toptan Kafayı Yemişler
Toptan Kafayı Yemişler - 1 ay Önce

Video çekim yaptırarak kendi ifadesiyle "en büyük hedefi Tanrı dağlarında ulumak olan ve bunu şeref" olarak gören Mhp milletvekili Cemal Enginyurt' ta sosyal medyada dolaşan yeni bir haber..

Durum Şu:
Durum Şu: - 1 ay Önce

"Vaktiyle Akpli vekil Aydın Ünal; Bahçeli için ağzından çıkan köpükleri yalayacağı bir süreç başlıyor demişti. Sonrası malum."

Allah akıl-fikir versin
Allah akıl-fikir versin - 1 ay Önce

MHP Ordu milletvekili Cemal Enginyurt, "Türk milliyetçisi olarak, bir Türkçü olarak, bozkurt ulumasını Tanrı Dağları'nda bozkurt ulumasını tüm dünyaya duyurmak benim için bir ahtti, bu ahdimi yerini getiriyorum. Tanrı Türk'ü korusun ve yüceltsin" diyerek uludu.
Beka ve zeka ilişkisini anlamayana anlatmıştır anlaşılan.

sancar
sancar - 1 ay Önce

aile istemiyor,halk istemiyor,ortam gergin,hala bu ısrarla gitmek niye..bahçeli haklı,provoke etmeye gitmiş..


SIRADAKİ HABER