MHP Maltepe adayı Ahmet Baykan'la İstanbul'daki makus talihini yenecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip AK Parti'nin Yerel seçimlerde göstereceği İstanbul adaylarını açıkladı.Erdoğan, İstanbul'un 3 ilçesi'nde aday çıkarmayacaklarını ve MHP'nin çıkaracağı adayları destekleyeceklerini açıkladı. 

banner311
MHP Maltepe adayı Ahmet Baykan'la İstanbul'daki makus talihini yenecek

MHP Malatepe Belediye Başkan Adayı Ahmet Baykan oldu. 

Recep Tayyip Erdoğan AK Parti olarak Maltepe'de aday göstermeyerek MHP Maltepe Belediye Başkan Adayı Ahmet Baykan'ı destekleyeceklerini açıkladı. 

Ahmet Baykan merak edilen isimler arasında bulunuyor. 

Peki, MHP Maltepe Belediye Başkanı Adayı Ahmet Baykan kimdir?

AHMET BAYKAN KİMDİR?

Ahmet Baykan 1960 Artvin Hopa doğumlu. Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliği bölümünde eğitim gördü, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi ve Gazi Üniversitesi'nde yüksek lisans eğitimini tamamladı.

1986-89 yılları arasında Sağlık Bakanlığı'nda devlet memurluğu görevine başladı. 1989-90 Devlet Bakanlığı Danışmanlığı, 1990-94 Etibank A.Ş'de Müfettiş, 1994-2004 Maltepe Belediye Başkan yardımcılığı, 2004-14 Maltepe Belediyesi Teftiş Kurulu Müdürlüğü, 2014-18 Maltepe Belediyesi Müfettiş olarak görev yaptı.

2001-04 yılları arasında Pendik Kızılay Derneği Başkanlığı, 1994- 2004 yılları arasında 10 yıl Küçükyalı Yelkenspor Kulübü Başkanlığı, Halen Sanatçılar ve Sanatseverler Vakfı SASAV Başkanlığını yapıyor.

Fenerbahçe Spor Kulübü Kongre üyesi olan Ahmet Baykan evli 1 çocuk babası. Maltepe Belediye Başkan Adayı olması öncesinde Ahmet Baykan Maltepe Belediyesi teftiş kurulundaki görevinden istifa etmişti.

Maltepe oy oranları yarım milyona yakın nüfusu nedeniyle oldukça önemli bir yere sahip.

İlçe genelinde kullanılacak oy sayısının fazla olması bölgeyi önemli oy potansiyeline sahip yerler arasına sokacak.

İşte Maltepe oy oranları ve 2018 seçim sonuçları ile ilgili detaylı bilgiler…

24 Haziran 2018 tarihinde gerçekleştirilen seçimlerde ilçe genelinde nüfusun yarısından fazla seçmen konumunda bulunuyor.

Referandumda ve diğer seçimlerde katılım oranının oldukça yüksek olduğu bölgede binin üzerinde oy sandığı kurulmuştu.

27. Dönem Milletvekili Seçim sonuçları şu şekilde olmuştu.
Millet İttifakı %48,1
Cumhur İttifakı %41,21

TOPLAM SEÇMEN :    367.516

GEÇERLİ OY:   322.024

KULLANILAN OY :   326.632

MALTEPE İLÇESİNDE PARTİLERE GÖRE OY DAĞILIMI

CHP : %37.64

AK Parti: %34.35

HDP : %10.26

İYİ Parti :% 9.23

MHP : %6.86

SP: % 1.23

İşte MHP'nin İstanbul'daki diğer adayları

BEŞİKTAŞ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI SERKAN TOPER KİMDİR?

SERKAN TOPER 

13 Mart 1979 yılında Denizli’nin Sarayköy ilçesinde dünyaya gelen Serkan Toper, Kars- Kagızman’lıdır . 

Türkbey Efe isminde bir erkek evlat babasıdır.

İlkokul 1-2-3 sınıfları Sivas-Yıldızeli ilçesinde tamamladıktan sonra ilkokul 4 ve 5. sınıflarla, ortaokul ve lise eğitimini İzmir’de tamamladı. 1996 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesini kazandı ve 2000 yılında mezun oldu. 2002 yılında İstanbul Barosu’na kayıtlı avukat olarak mesleğe başladı. Sonrasında 2003 ve 2004 yılları arasında Ankara Barosu’nda avukatlık yaptı.

 2005 Mart ayı itibariyle İstanbul'da serbest avukatlık yapmaktadır. 

Milliyetçi Hareket Partisi Spor ve Sanattan Sorumlu İstanbul İl Başkan Yardımcılığı ve Türk Hukuk Enstitüsü İstanbul Şubesi Genel Sekreterliği görevlerini yürütmektedir.

2016 Yılında, Bakan, Milletvekili ve İş- Sanat dünyasının katılımı ile düzenlenen 6.Buhara Medya Yılın En İyileri Medya Ödülleri töreninde, medya ve Fikir Sanat Eserleri Hukuku konusunda ki çalışmaları nedeni ile “YILIN EN İYİ HUKUK DANIŞMANI” ödülüne layık görülmüştür.

SİLİVRİ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI VOLKAN YILMAZ KİMDİR?

VOLKAN YILMAZ 

Volkan Yılmaz 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi, Milliyetçi Hareket Partisi İstanbul 3. Bölge Bölgesi, 6'nci sıradan millet vekili adayıdır.

17.01.1972 tarihinde İstanbul Silivri'de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Büyükçekmece'de tamamladıktan sonra yüksek öğrenimini de Uludağ Üniversitesi'de noktalamıştır.

Akaryakıt sektöründe faaliyet gösteren aile şirketlerinin ortağıdır. Petrol Ürünleri İşverenleri Sendikası (PÜİS) Üyesi ve Yüksek istişare Konseyi Üyesi'dir. Ayrıca Büyükçekmece Sanayici ve İş Adamları Derneği'nin Kurucu üyesi'dir. 2008 yılında kurulan Türkata Stratejik Araştırmalar Eğitim ve Kültür Vakfı'nın mütevelli heyetindedir.

Uzun yılları profesyonel futbol oynamış, çeşitli kulüplerde yöneticilik yapmış ve bir dönem İstanbul Amaatör Spor Kulüpleri Federasyonu'nda Yönetim Kurulu Üyeliği ve Teşkilat Başkanlığı görevi üstlenmiştir. Evli ve iki çocuk babasıdır. 


 

Güncelleme Tarihi: 29 Aralık 2018, 22:25

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.