MHP'deki erken seçim hamlesini önce Haberk, sonra Ahmet Takan yazdı

MHP'deki erken seçim hamlesinin önce Habererk gündeme getirmişti. Bugün de bu konuyu Korkusuz yazarı Ahmet Takan'ın gündeme getirmesi dikkat çekti.

banner311
MHP'deki erken seçim hamlesini önce Haberk, sonra Ahmet Takan yazdı

MHP'deki erken seçim öncesi büyük kurultayın öne çekileceği haberini ilk defa Habererk yapmıştı.

İşte o haberimiz:

"MHP büyük kongresi erkene mi alınıyor?.." başlığıyla kaleme aldığı Ahmet Takan'ın bugünkü yazısından ilgili kısım şu şekilde:

Dünden bugüne bu başlıklar altında, sizlere, ulaşıp da verebileceğim çok taze bir haber yok. Aynı şeyler etrafında dönüp dolaşıyoruz. Siyasi kulislerdeki en yeni en şok iddia ise MHP büyük kongre süreci ile ilgili. MHP çevrelerinde 2021 yılında başlaması beklenen olağan kongre süreci ile ilgili söylentiler var. MHP içinden büyük kopuş yaşadığı son kongresini 18 Mart 2018 yılında gerçekleştirmişti. MHP’deki güvenilir kaynaklara göre, “Devlet Bahçeli olağan kongre sürecini erkene çekebilir. Bazı hazırlıklar yapılıyor”. Hatta, 2020’yi işaret edenler bile var. Buradan ne mi çıkarmak lazım?.. “Olası erken seçim için…” diyenlere, Bahçeli’nin sağlık durumunu gerekçe gösterip “Genel başkan değişimi” ni işaret edenlere de rastlanıyor.

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2020, 12:09

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.