MHP’den İhraç edilen Erhan Usta’dan adaylık açıklaması

Samsun Milletvekili Erhan Usta, disiplin kurulu kararıyla MHP'den ihraç edilmiş . Karar oy birliği ile alınmıştı.

MHP’den İhraç edilen  Erhan Usta’dan  adaylık açıklaması

Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı tartışılan ve hatta İYİ Parti'den aday olacağı iddia edilen Samsun Milletvekili Erhan Usta yayınladığı yazılaı açıklama ile konuya son noktayı koydu.

Samsun Milletvekili Erhan Usta "Hayatım boyunca içinde olmaktan şeref duyduğum ülkücü hareketin tabii siyasi mecrası olan MHP’de, ülkücülerin de vicdanını inciten ve gerekçesini hala anlayamadığım bir kararla, siyaset yapma imkanı elimden alındı. Ancak bu karar ülkücü kimliğimi ve yaşantımı elimden alamayacak." dedi.

Usta açıklamasına şöyle devam etti; "Bu süreçte adalet duygusuna, ahlak ve izanına hep güvendiğim Samsunlu hemşehrilerimin ve her şehirden tanıdığım tanımadığım ülküdaşlarımın yanımda olması, hakkı tutup kaldıran bu necip millete mensup olmaktan bir kez daha gurur duymama neden oldu.

Ayrıca diğer siyasi parti temsilcilerinden de nazik davetler aldım. Kendilerine teşekkür ediyorum. Ancak yaptığım istişareler ve değerlendirmeler sonucunda başka bir siyasi partide bulunmamaya karar verdim ve bunu da davet eden değerli siyasi parti temsilcilerine ilettim.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olmamı arzu eden çok değerli dostlarımın ve sevenlerimin beni anlamalarını istirham ediyorum. Onların bu taleplerine olumlu cevap veremediğim için özür diliyorum.

Bana yaşatılanlar içimi acıtsa da, mağdur etse de bu zamana kadar yaptıklarımın arkasındayım. Çünkü niyetimden ve amacımdan eminim. Bu akıl ve vicdan bende olduğu sürece de hak bildiğim yoldan gitmeye devam edeceğim.

Mevcut siyasi duruşumu devam ettirerek ve her türlü imkanı değerlendirerek Samsun’a ve milletimize hizmete devam edeceğim. Samsunlu hemşehrilerimin, ülküdaşlarımın ve büyük Türk Milletinin bilgilerine hürmetlerimle arz ederim."

YORUM EKLE