MHP’li Belediye Başkanı “Burada kalmanın anlamı yok, MHP’de siyaset yapma imkanım kalmadı" dedi istifa etti

Manisa İl Başkanı Erhan Öztürk’ün görevden alınıp teşkilat geçici olarak kapatıldı. Ardından, Selendi’nin MHP’li Belediye Başkanı Yasin Dumlupınar, “MHP’de siyaset yapma imkanım kalmadı” diyerek partisinden istifa etti.

MHP’li Belediye Başkanı “Burada kalmanın  anlamı yok, MHP’de siyaset yapma imkanım kalmadı" dedi istifa etti

Eski Selendi Belediye Başkanı Nurullah Savaş'ın MHP'den milletvekili adaylığı için belediye başkanlığından istifa etmesi sonrası meclis üyelerinin çoğunluğuyla 1 Mayıs 2018 tarihinde Selendi Belediye Başkanlığına Yasin Dumlupınar seçilmişti.

Ancak Dumlupınar, Genel Merkezin 31 Mart seçimlerinde eski başkan Nurullah Savaş’ı yeninden aday göstermesi sebebiyle partisinden istifa etti.

Selendi Belediye Başkanı Yasin Dumlupınar  sosyal medyada yapmış olduğu açıklama şu şekilde;

"1979 yılında Selendi’nin Çamköy Mahallesinde doğdum. İlk, orta ve lise tahsilimi Selendi’de tamamladım.

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Veterinerlik Fakültesinden mezun olduktan sonra ilçemizde serbest Veteriner Hekim olarak çalışmaya başladım.

İlçemiz merkez ve mahallelerinde gece demeden gündüz demeden siz çok değerli hemşehrilerime kendi alanımda hizmet etmeye çalıştım.

Milletime hizmet etmekten hiçbir zaman yüksünmedim.

Büyüklerimi ağabey, küçüklerimi kardeş bildim. Hiç kimseye tepeden bakmadım.

Sizler gibi yaşadım, kendimi sizlerin bir kardeşi ve bir evladı olarak gördüm.  

2014 yerel seçimlerinde mensubu olduğum MHP’den sizlerin teveccühü ile meclis üyesi seçildim.

Görev sürem içinde her zaman teşkilatımın emrinde oldum. İnandığım ilkelerimden ödün vermeden ekip ruhuyla çalıştım.

26 Nisan 2018 tarihinde mevcut Belediye Başkanının Milletvekili adayı olması ile boşalan Belediye Başkanlığı görevine, 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde de MHP Belediye Başkan Adayı olmam şartıyla şahsıma o günkü belediye başkanı ve MHP Genel Merkezi tarafından Belediye Başkanı olmam teklif edildi.

Belediye Meclisi tarafından yapılan seçim sonucunda Belediye Başkanı seçilerek 1 Mayıs 2018 tarihi itibariyle göreve başladım.

Belediyemizin imkanları ölçüsünde ilçemize hizmet ettim.

Bu süreçte büyükşehir belediyesi ile uyum içerisinde çalışma adına çaba ve gayret gösterdim, ancak hiç anlaşılmadık bir şekilde iyi niyetimize rağmen hizmetlerim engellenmeye çalışıldı.

Hep önümüz kesildi.

Bizler Selendi’ye hizmet etmeye çalışırken birileri siyaseten etik olmayan yollarla yolumuzu kesmek için mücadele etti.

 MHP Genel Merkezi tarafından defalarca şahsımın aday yapılacağı söylenilmesine rağmen, ilçe teşkilatımız, sendikalar, ülkü ocakları, kadın kolları teşkilatımızın adaylığım noktasında hemfikir olmasına rağmen ne yazık ki hiç dikkate alınmadan eski belediye başkanı tekrar aday ilan edildi.

Bunu siz değerli hemşehrilerimin takdirlerine sunuyorum.

Sevgili Hemşehrilerim…

Aldığım siyasi terbiye gereği partimin her zaman ilkelerini savundum.

Şahsımı hiçbir zaman Selendi’nin ve teşkilatımızın üzerinde görmedim. Gerek ilçe başkanlığım döneminde gerekse daha sonra ki encümenlik ve belediye başkanlığı dönemimde ben değil biz mantığı ile teşkilatımla birlikte ekip ruhuyla hareket ettim.  

Şahsıma karşı yapılan bütün bu olumsuzluklardan sonra MHP’de siyaset yapma imkanımın kalmadığını düşünerek bu günden itibaren MHP’den istifa ediyorum.

Hiç kimseyle bir derdim ya da problemim yoktur. Tek derdimiz Selendi’ye hizmettir.

Görev yaptığım süre içerisinde yanımda olan İlçe Teşkilatıma, Sendika Yöneticilerime, Ülkü Ocakları Temsilciliğine, Kadın Kolları Başkanlığına, Belediye Meclis Üyelerime ve partili partisiz bütün hemşehrilerime teşekkür ediyorum.  Bundan sonra ki süreçte yoluma siz değerli Selendili hemşehrilerimin takdir edeceği doğrultuda, sizlerle beraber yürüyeceğim. Selendinin Selendililer tarafından yönetileceği düsturuyla hareket edeceğim.   Bu duygu ve düşüncelerle tüm Selendili hemşehrilerime en derin sevgi, saygı ve muhabbetlerimi sunuyorum. Her şey Selendi ve Selendililer için diyor sizleri Allah’a emanet ediyorum."

YORUM EKLE
YORUMLAR
timur ayca
timur ayca - 2 yıl Önce

Ne Partisi ne ilkesi kardesim, uyanin artik cok gec kaldiniz.