MHP’li Cemal Enginyurt İstifa mı edecek? İhraç mı edilecek?

MHP Ordu milletvekili Cemal Enginyurt hakkında son dakika gelişmesi yaşandı. Enginyurt'un basına yansıyan açıklamaları nedeniyle kesin ihraç talebiyle disipline sevk edildiği bildirildi.

banner311

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından açıklamalar yaptı.

Enginyurt sosyal medya hesabından şu paylaşımı yaptı."Fındık üreticisinin hakkını savunmak, vatanı savunmak gibidir. Fındıkta oynanan oyunlara karşı durmanın bedeli ağırda olsa; bu bedeli ödemek Ordulular adına şereftir. Şerefin tavizi olmaz. MHP, vazgeçilmez sevdamdır."

Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt paylaşımlarını şöyle sürdürdü "İhraç! Hainler, satanlar, korkaklar, arkadan vuranlar, yolda bırakanlar, dalkavuklar için kesin çözümdür. İhanet etmedim, liderimi satmadım, korkmadım, yolda bırakmadım, dalkavuk olmadım, o sebepledir ki; beni ihraç edemezsiniz. Ben gereğini yaparım. Ülkücülük şereftir, şerefin tavizi olmaz"

Bir tweet daha atan Cemal Enginyurt bu defa şunları yazdı: "Ben Cemal Enginyurt olarak her hal ve şartta, bu zor zamanda hem Cumhurbaşkanımız Erdoğan'ın hem liderimiz Devlet Bahçeli'nin yanında duracağım. Üreticinin sesini haykırmak sert tepki değil uyarıdır. Ben 41 yıldır MHP mensubuyum, Ülkücü olmaktan gurur duyuyorum. Dik durmaya devam..."

Güncelleme Tarihi: 20 Temmuz 2020, 23:11

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.