MHP’li Erhan Usta'dan 49 sayfalık savunma

MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta, ihraç talebine 49 sayfalık savunmayla itiraz etti.

banner311
MHP’li Erhan Usta'dan  49 sayfalık  savunma

Cumhur İttifakı'na aykırı davrandığı iddiasıyla Merkez Disiplin Kurulu'na kesin ihraç istemi ile sevk edilen  MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta 49 sayfadan oluşun savunmasını verdi.

Erhan Usta, yaptığı yazılı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

''Yürütülen ittifak görüşmeleriyle ilgili olarak ittifakın varlığını ve devamını zedeyecek söz ve açıklamalarda bulunmak suretiyle bir şekilde demeç verdiğim, bu beyan ve sözlerimle parti faalitlerini önemli suretle aksatacak, partinin gelişmesine mani olacak ve partimin kamuoyu önündeki saygınlığına halel getirecek davranışlarda bulunduğum iddiasıyla; yerel bir gazeteye verdiğim beyanatımı içeriğini ve anlam bütünlüğünü yansıtmayacak şekilde ve bazı yerlerini cımbızlayarak sayfalarına taşıyan SÖZCÜ Gazetesi haberi referans gösterilere; Milliyetçi Hareket Partisi Tüzüğünün 78/4-c, 4-e ve 4-i maddeleri uyarınca parti üyeliğinden kesin çıkarma istemi ile tedbirli olarak Merkez Disiplin Kurulu Başkanlığına sevk ediliğim 06/01/2019 tarihinde tarafıma tebliğ edilmiştir.

Tüzüğün 73. maddesinin 8. fıkrası gereği savunmamı 7 gün içerisinde yazılı ve sözlü olarak yapmam, aksi taktirde savunma hakkımdan vazgeçmiş olacağım tarafıma ihtaren bildirilmiştir. Bu süreçte hakikatın ortaya çıkmasına yönelik parti yönetiminin hiçbir girişimde bulunmadan, ihraç etmekle aynı hukuki sonuçları doğurarak MHP üyeliğinden gelen haklarımı, parti faaliyetlerine katılmamı ve parti unvanını kullanmamı engelleyen tedbir kararı vermesi, vicdanları derinden yaralamıştır.

Disipline konu beyanımda MHP'nin kurumsal kimliğine zarar verici bir ifadem olmadığından (tam tersine partimin menfaatini savunduğumdan) kesinlikle hak etmediğimi düşündüğüm tedbir karaına 8 Ocak 2019 tarihinde itiraz ettim. Ayrıca, ekleriyle birlikte 49 sayfadan oluşan yazılı savunmamı, video görüntleri ve ses kayıtlarıyla birlikte Merkez Disiplin Kurulu Başkanlığına 11/01/2019 tarihinde (bugün) teslim etti. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.''

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.