MHP’li Karakaya’dan dikkat çeken Meral Akşener paylaşımı

MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya twitter hesabından dikkat çeken bir paylaşımda bulundu.

MHP’li Karakaya’dan dikkat çeken Meral Akşener paylaşımı

Karakaya “Meral Akşener, 7 Haziran 2015 seçimlerinden sonra kendisine bakanlık teklif eden Ahmet Davutoğlu’nu partisine davet edip, olağanüstü kongre ile bir yönetim değişikliği yapma teklifinde bulundu mu?” diye soran arkadaş, ne biliyorsan onu söyle!" dedi.

Paylaşımda kime ne sorduğu tam anlaşılamazken 7 Haziran 2015 seçimlerinden sonra Davutoğlu’nun Akşener'e bakanlık teklif ettiğine atıfta bulundu.

Ama Akşener'in "Ahmet Davutoğlu’nu partisine davet edip, olağanüstü kongre ile bir yönetim değişikliği yapma teklifinde bulundu mu?” sorusu ve daha sonra yazılanlar tam olarak anlaşılamadı.

Bilindiği gibi 28 Ağustos 2015 tarihli bir belgede, Hükümeti kurmakla görevlendirilen Ahmet Davutoğlu’nun, Meral Akşener’e bakanlık teklif ettiği görülmüştü.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından hükümeti kurmakla görevlendirilen  Davutoğlu’nun, Akşener’e yazdığı ıslak imzalı mektupta şu ifadelere yer verildi:
"25/08/2015 tarihinde Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından Geçici Bakanlar Kurulu kurmak üzere Başbakan olarak atanmış bulunmaktayım. Geçici Bakanlar Kurulu üyeliği için şahsınıza Bakanlık teklif ediyorum. Anayasanın amir hükmü gereğince, teklif edilen Bakanlık teklifini kabul etmemeniz halinde yerinize bağımsızlardan atama yapılacağından, Geçici Bakanlar Kurulunun kurulması için öngörülen Anayasal süre dikkat alınarak, Bakanlık görevine ilişkin teklife 27/08/2015 tarihi saat: 18.00’e kadar yazılı olarak yanıt vermeniz hususunda gereğini rica ederim."


 

Kendisine bakanlık teklif edilen Akşener ise ıslak imzalı yanıtında teklifi “siyasi nezaket dışında” diyerek reddedmişti.

Akşener’in cevabı şu şekilde olmuştu;

"26.08.2015 tarih ve 9304 sayı ile Geçici Bakanlar Kurulu üyeliği için bakanlık teklifi içeren yazınızı aldım. Böyle bir görev teklifinin şahsıma da yapılacağının basın ve yayın organlarında yer alması üzerine, teklif edildiği takdirde kesinlikle kabul etmeyeceğimi kamuoyu ile paylaşmıştım. Partimin ve şahsımın tavrının belli olmasına rağmen, telefon ile de teyidini alabileceğiniz görüşümü, siyasi stratejilerinize araç yapmanın, parti tüzel kişiliklerini ve şahsi beyanlarını yok saymanızı siyasi nezaket dışı olarak gördüğümü üzülerek belirtir, bir kez de yazılı olarak kabul etmediğimi bilgilerinize sunarım."

Güncelleme Tarihi: 27 Nisan 2019, 21:16
YORUM EKLE
YORUMLAR
IYI parti Çubuk
IYI parti Çubuk - 3 ay Önce

AKŞENER dik durdu ülkücülere ölü sevici fatiha bilmez diyen BOZKURTLARA hayvan diyenlerin yaninda yer almadi oysa siz söylediklerinizi yaladınız sonra ülkücülere havladınız ne oldu mansur başkan kazanmasin diye fetocu karakebap prd ozhaseki ye destek verdiniz dönekler siz ile asla artık

Kürşad YÖRÜKOĞLU
Kürşad YÖRÜKOĞLU - 3 ay Önce

Toplumdan kopmuş ağızlarından irin akan vasifsizlar

Ülkücü
Ülkücü - 3 ay Önce

Madamın ogluda ayyaş ne dediği belirsiz

YILMAZ TÜRK
YILMAZ TÜRK - 3 ay Önce

Sn.genel başkanımız her zaman her yerde doğruları eğip bükmeden söyleyebilen tek liderdir.Yalan mı?

SIRADAKİ HABER