MHP’nin, Ankara adayı Erkan Haberal mı?

Yerel seçimlerle ilgili değerlendirmelerde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, MHP ile ittifak konusunda "Cumhur ittifakı adaylarda olmasa bile gönüllerde olacak" dedi.

banner318
MHP’nin, Ankara adayı  Erkan Haberal mı?

Bu açıklamadan sonra gözler MHP'ye çevrildi. 

Parti kaynaklarından edindiğimiz bilgiye göre,  Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için geçen isim MHP Ankara Milletvekili Erkan Haberal.

Haberal'ın konu ile ilgili henüz bir açıklaması olmadı.

Ama Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AKP 27. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nda açılış konuşmasında "Cumhur ittifakı adaylarda olmasa bile gönüllerde olacak" demesi, MHP AKP ittifakının olmayacağı şeklinde yorumlandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları şöyle:

"Mart 2019 seçimlerinin önemi çok daha artmıştır. Seçim dönemlerinde zamanımızın önemli bir bölümünü saha çalışmalarına ayırmak durumundayız. Yeni yönetim sistemimiz Cumhurbaşkanı ve Meclis’in önünde 5 yıllık bir dönemi açarak istikrarı garanti altına alıyor. Ülkemizin geldiği seviye itibariyle belediye hizmetleri artık sadece kaldırım, yol, kanalizasyon hizmeti olmaktan çıkmıştır. Bunları yapmak belediye başkanlarının boynunun borcudur. Hizmet gerektir ama yeterli değildir. Yeterli olan nedir, gönüllere girmektir. Artık belediye başkanı olacak arkadaşlarımızdan bunu istiyoruz. Ama gönül, tevazu bunu başaracağız. Bunu başarmak zorundayız. Kapı kapı dolaşacağız. Alacaksın hanımını, beyini yanına, birlikte evleri dolaşacaksın. Gönüllere gireceksin. Bunu başarıdğımız zaman bu millet bizlere inanıyor, güveniyor ve bizi yerelde bizi iktidar olmaya devam edecektir."

'İTTİFAK GÖNÜLLERDE DEVAM EDECEK'

"Cumhur ittifakının yerel seçimlerde listelerde olmasa bile gönüllerde devam edeceğine inanıyorum. Biz bu ittifaka hiçbir zaman sandık ittifakı gözüyle bakmadık, bugün de öyle de bakmıyoruz. Yerel seçimlerle ilgili hazırlıklarımızda tek ölçümüzün en doğru adayla milletimizin karşısına çıkıp en yüksek oyu almasıdır. Adaylarımızın klasik belediyecilik hizmetleri yanında, sosyal belediyeciliği de en iyi şekilde uygulayacak isimler olması gerekir. Bu vasıflara sahip, AK Parti’nin değerleriyle çelişmeyen her isim bizim için makbuldür."

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
MK
MK - 2 yıl Önce

Ben bir Ülkücü ve 50 yıllık bir MHP'li olarak Sn Erkan Haberal'ın Ankara adaylığını daha ilk vekil seçildiğinden itibaren sosyal medya hesabımdan yapmıştım; lakin bugün gelinen noktada Bahçeli ve akp yandaşı o ekibi orada olduğu müddetçe Babamı aday yapsalar Oy vermem.

DAVUT
DAVUT - 2 yıl Önce

ANKARADA EĞER MANSUR YAVAŞ ADAY OLURSA CHP VEYA İYİ PARTİDEN MANSUR YAVAŞ SEÇİMİ BU SEFER ÇOK YÜKSEK İHTİMALLE KAZANIR

Ali Er
Ali Er - 2 yıl Önce

Ankaranin yeni belediye baskani hayirli olsun. Mansur da avcunu yalar. IP sizler CHP ile ittifak yaptigi sürece bitmeye mahkumdur.

Sami Hocaoğlu
Sami Hocaoğlu @Ali Er - 2 yıl Önce

He he doğru demişsin.2014 seçimlerinde de ipi Mevlüt Karakaya göğüslemişti.Sen ne kullanıyorsun Ali bey?Söyle bizde içelim neşemizi bulalım.

m.acar.
m.acar. - 2 yıl Önce

Belediyecilik,milli gorusun isidir (AKP)oturup , kalksin milli goruse,dolayisiyle,M.F.Dr.E.Hocama dua etsin.