Milli Savunma Bakanlığı'ndan Ümit Özdağ'a cevap "Gerçek dışı ve mesnetsiz"

İYİ Partili Ümit Özdağ'ın "Kara Harp Okulu'nda cuma namazını hangi tarikatın imamı kıldıracak diye öğrenciler arasında kavga çıkmış ve konu Genelkurmay'a kadar gitmiş" şeklindeki iddiasına Milli Savunma Bakanlığı'ndan cevap geldi.

banner311
Milli Savunma Bakanlığı'ndan Ümit Özdağ'a cevap "Gerçek dışı ve mesnetsiz"

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ, Cem TV'de katıldığı Kral Çıplak programında, "Kara Harp Okulu'nda cuma namazını hangi tarikatın imamı kıldıracak diye öğrenciler arasında kavga çıkmış ve konu Genelkurmay'a kadar gitmiş" ifadelerini kullanmıştı. Özdağ konu ile ilgili TBMM'de soru önergesi vereceğini de belirtmişti.

Milli Savunma Bakanlığı'ndan Ümit Özdağ'ın iddilarına cevap geldi.

İşte TSK bünyesinde askerlerin ibadetlerini yerine getirmesi için cami ve mescitlerin bulunduğu ve bu ibadethanelerde erlerin görev yaptığı belirten Milli Savunma Bakanlığı'nın yayınladığı o açıklama:

Özel bir televizyon kanalında, 19 Ağustos 2018 tarihinde Kara Harp Okulunda bir takım yapılanmaların olduğuna dair gerçek dışı ve mesnetsiz bazı iddialarda bulunulmuştur.

Kara Harp Okulunda görev yapan tüm personel ile Harbiyelilerin ibadet etme ihtiyacını karşılamak maksadıyla, eskiden olduğu gibi bugün de okul bünyesinde cami ve mescitler bulunmaktadır. Söz konusu ibadethanelerde imamlık ve müezzinlik vazifeleri vatanî görevlerini er olarak yapan personel tarafından yerine getirilmektedir. Bu kapsamda, imamlık, müezzinlik veya benzeri bir konuda Harbiyeliler arasında tartışma yaşandığı iddiaları gerçeği yansıtmamaktadır.

Birbirlerine silah arkadaşlığı, vatan ve bayrak sevgisiyle bağlı subay adayları yetiştiren Harp Okullarımız ilim ve irfan yuvaları olarak görevlerine devam etmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Keskin sirke
Keskin sirke - 2 yıl Önce

Siyaset camilere kadar girmiş her cuma parti propagandası dinliyoruz,askeriyenin partileşmesi ve tarikatlaşması akp nin olmazsa olmazıdır...

serdar
serdar - 2 yıl Önce

türkçülerin dini konularda hassas olması lazım, dine karşıymış gibi bir algı oluşursa, bir daha belini doğrultamaz, dindar türkte bizim dindar olmayanda.

nkavcar
nkavcar - 2 yıl Önce

Ümit Beyi stratejist sanıyorduk, değilmiş.

Alper Kürşad
Alper Kürşad @nkavcar - 2 yıl Önce

Neval hanım Hulusi Akar paşaya çok güvendiğiniz anlaşılıyor. Malum kendisi ortalık darbe iddiası kaynarken "yok öyle şey " diyordu.15 Temmuz günü makamında darbeciler ellerini bağlayıp yerlerde sürüklemişlerdi. Ne kahraman ve akıllı paşaydı ama!

Alper Kürşad
Alper Kürşad - 2 yıl Önce

Yorumlarım yayınlanmıyor. Habererk sakın ola şu partide demokrasi yok,bu partide söz hakkı yok filan diye yaygara yapmayın.