Muharrem İnce ile ilgili Kılıçdaroğlu ilk kez konuştu: “Bizi bölmek, parçalamak…”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yeni parti kurma hazırlığında olan Muharrem İnce’yle ilgili ilk kez konuştu.

Muharrem İnce ile ilgili Kılıçdaroğlu ilk kez konuştu: “Bizi bölmek, parçalamak…”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 37'nci Olağan Kurultay'da seçilen Parti Meclisi (PM) ve Yüksek Disiplin Kurulu (YDK) üyeleri ile birlikte Anıtkabir'i ziyaretinin ardından Parti Meclisi Toplantısı açılışında konuştu.

Kılıçdaroğlu, Muharrem İnce’yle ilgili şu ifadeleri kullandı:

“BİZİ BÖLMEK, PARÇALAMAK İSTEYECEKLER”

“Bu sömürü düzenini kuran damattan kurtulabilirse ikinci üçüncü adımları da atabilir ama atamaz. Çünkü başka kimseye güvenemez.

Kaygıyla kuşkuyla ülke yönetemezsiniz. 37 kurultayımızda kabul ettiğimiz ikinci yüzyıla çağrı beyannamesinin bu anlamda ayrı önemi var. Bu çağrı beyannamesi ülkeyi yeniden inşa beyannamesidir. Bunu her arkadaşımız küçük cebe girecek şekilde yapacaksınız. Size gerekirse 50’şer 100’er tane yapalım, gittiğiniz yerde dağıtın.

Ben dostlarımızla yapacağız dediğimde onlar kavağa çıkıyorlar. Güçlü bir demokratik parlamenter sistemle biz bunu yapacağız. Malı götüren değil hesap soran siyaset anlayışıyla. Cumhuriyetin 100. yılında cumhuriyetimizi demokrasiyle taçlandıracağız. Bu hepimizin sözüdür.

Bizim önümüze engeller koyacaklar, bizi hapse atmaya kalkacaklar. Atmazsanız namertisiniz. Bizi linç etmeye kalkacaklar. Etmezseniz namertsiniz. Besleme köşe yazarlarıyla bize iftiralar atacaklar, bizi bölmeye çalışacaklar. Biz çiftçiyi, köylüyüz, esnafız, sağlık çalışanlarıyız, biz halkız. Biz halktan yanayız. Biz tepeden tırnağa Kuvay-ı Milliyeciyiz. Biz siyaseti halk için yaparız. Biz ahlaklı bir siyasi partiyiz.

Bireysel hesaplar bu anlayışın dışında olmak zorundadır. Her birimizin tek tek çalışması lazım. Halka umut vereceğiz. 18 yılda memleketi bu hale getirdiler, 5 yılda bu memleketi bölgenin yıldızı yapacağız. Çünkü biz siyaseti herkes için yapıyoruz.”

Güncelleme Tarihi: 08 Ağustos 2020, 13:24
YORUM EKLE