Muharrem İnce, Saray’a giden CHP’liyi açıkladı!

Habertürk yazarı Fatih Altaylı’ya açıklamalarda bulunan parti kurma hazırlığında olan Muharrem İnce, Saray’a giden CHP’liyi açıkladı.

banner311
Muharrem İnce, Saray’a giden CHP’liyi açıkladı!

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, “Muharrem İnce: Parti değil ‘Hareket’ başlatıyorum!” başlığıyla kaleme aldığı dikkat çeken yazısında Saray’a giden CHP’liyi açıklaması bakımından gündem oldu.

Altaylı’nın yazısından ilgili kısım şu şekilde:

Dünkü “Talat Atilla doğru mu söylüyordu?” yazımdan sonra Muharrem İnce aradı.
Cep telefonunun ekranında Muharrem İnce ismini görünce hemen açtım.
“Merhaba Fatih bey, yazıyı görünce arama ihtiyacı hissettim. Size bilgi vermem lazım. Çünkü sizin dürüst gazeteciliğinize, her konuya bilimsel yaklaşımınıza güveniyorum ve size gerekli verileri verebilirsem doğruyu göreceğinize inanıyorum” diye girdi söze.
Öncelikle Talat Atilla’nın iddiasını bir kez daha yalanlayarak başladı.
“O gazeteciyi kullandılar. Kimin kullandığını da biliyorum. Bana asıl dokunan Kemal Bey’in Fox TV’deki sabah programına çıkıp ‘Kimin gittiğini biliyorum’ diyerek beni ima etmesi oldu. Kemal Bey’i aradım hemen. ‘Biliyorsanız çıkıp açıklayın. Yoksa ben çıkıp sert konuşurum’ dedim.
Açıklamadı.”

SARAY’A GİDEN BİR GENEL BAŞKAN YARDIMCISI

Bakın Fatih Bey, Beştepe’ye Cumhurbaşkanlığı Sarayına giden bir CHP’li var ama o ben değilim. Gidenin kim olduğunu da biliyorum. Bir genel başkan yardımcısı gitti Saray’a, Tayyip Erdoğan’a. Görüştü.”

Burada lafa giriyorum.
“Niye adını açıklamıyorsunuz o zaman?” diye soruyorum.
“Yüzde 100 emin olsam açıklayacağım ama yüzde 99 eminim ve vicdanım o yüzde 1’den ötürü açıklamamı engelliyor. Ama söylüyorum işte bir genel başkan yardımcısı.”
“Hala genel başkan yardımcısı mı?” diye soruyorum.
“Yok artık değil” diyor Muharrem İnce.
Sonra biraz gerilere, Cumhurbaşkanlığı seçimine gidiyor.
“Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Kemal Kılıçdaroğlu’nun adayı kesinlikle Abdullah Gül’dü. CHP’den birini asla düşünmüyordu. Bütün arzusu Abdullah Bey’i aday göstermekti. Ama onun bu planını Meral Akşener bozdu. Açık söylüyorum ben Akşener sayesinde aday oldum.”

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.