Muharrem İnce'ye ittifak yanıtı geldi!

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, Muharrem İnce'nin "Asla işimiz olmayacak tek yer vardır o da Cumhur İttifakı'dır" açıklamasına yanıt verdi.

Muharrem İnce'ye ittifak yanıtı geldi!

AKP Sözcüsü Ömer Çelik partisinin MYK toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu.

Ömer Çelik Memleket Hareketi'ni kuran ve CHP'den istifa eden Muharrem İnce'nin ittifak açıklamalarına yanıt verdi.

Muharrem İnce dün yaptığı açıklamada, "Hedefimiz 50+1. Kibirsiz, sahici, saf, duru, hesap veren bir siyaseti birlikte kuracağız. Asla işimiz olmayacak tek yer vardır o da Cumhur İttifakı'dır. Biz 50+1'i alacağız. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın" demişti.

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, Muharrem İnce'nin "Asla işimiz olmayacak tek yer vardır o da Cumhur İttifakı'dır" açıklamasına "Herkesin kendi bileceği iş. Cumhur İttifakı ile beraber olmak herkese nasip olmaz" yanıtını verdi. Ömer Çelik'in açıklamaları şöyle oldu:

Herkesin kendi bileceği iş. Cumhur İttifakı ile beraber olmak herkese nasip olmaz. Herkes kendi kararını kendisi verir. Cumhur İttifakı güçlü bir şekilde devam ediyor. MHP'nin kuruluş yıldönümünü de tebrik ediyorum.

Tabi istifalar konusu, bunu yakından takip ediyoruz. Daha sonra yapılan açıklamaları da yakın bir şekilde takip ediyoruz. Fakat şöyle bir durum var tabi, bu gelişmeler olduğu zaman hemen Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne haksız ve ahlakdışı şekilde saray diyenler, bu gelişmelerin arkasında partimiz, cumhurbaşkanlığı var mı tavrına giriyorlar. Birileri bize bağlıyorsa, bu ne kadar zayıf olduklarını gösteriyor.

İstifa edenlerin niçin ettiğini tabi ki takip ediyoruz. Başka partinin iç meselesi. Yalnız siyasi tarihe geçsin diye not düşmek isterim. Maalesef geçmişte bu ülkeye çok zarar verdiği halde, Atatürk'ün istismar edilmesi yönünde siyaset hala devam ediyor. Bu istifalardan bir hafta evvel bir CHP yöneticisi çıktı. AK Parti'yi Atatürk karşıtlığıyla suçladı. Devletimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ülkemizin ortak değeridir. Kurtuluş savaşımızın baş kumandanıdır.

Şimdi ne oldu? Bir hafta evvel AK Parti'yi suçluyordu birisi. Bir hafta sonra üç milletvekili istifa ederken istifalarının ortak noktası neydi? CHP'nin Atatürk'ten uzaklaşması... Bir hafta evvel bizi bununla suçlamaya kalkan bir CHP yöneticisi söz konusuydu. Sonra kendi partilerinden arkadaşları kendilerini yargılayarak ayrıldılar.

YORUM EKLE