Murat İde, Devlet Bahçeli'nin olduğu görüşmede neler konuşulduğunu açıkladı

Meral Akşener'in basın danışmanı Murat İde, KRT’de konuk olduğu programda gündeme dair açıklamalarda bulundu.

banner311
Murat İde, Devlet Bahçeli'nin olduğu görüşmede neler konuşulduğunu açıkladı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in basın danışmanı ve Yeniçağ yazarı Murat İde, 2015 seçimlerine az bir süre kala MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin de olduğu iftarda konuşulanları aktardı.

İde, programda şu ifadeleri kullandı:

“Bengütürk'te çalışırken iftar için Ankara'ya gitmiştik. Devlet Bey, beni yanına aldı. Yanımda oturuyor. Karşıda da Bengütürk'ün şimdiki genel yayın yönetmeni Metin Özkan oturuyor.

Seçime, 2015 seçimlerine yaklaşılıyor o dönemde. Oradan Metin dedi ki 'Efendim, artık iktidar olursak Murat artık Habertürk'ün başına geçer' dedi. Ben eskiden Habertürk'te yöneticiydim ya...

Şimdi Habertürk özel bir televizyon kuruluşu iktidar olunca MHP, evet onunla aynı yolda yürüyen, aynı fikir birliği olan bir televizyon kanalının genel yayın yönetmeni olarak, özel bir kanala talimatla genel yayın yönetmeni mi atanacak?

ONUN BİLE AKLINA OTURMUŞ

Bunlar hiç düşünülmeden kurulan cümle. Bunu kötü niyetle söyledi diye demiyorum Metin için... Ama yerleşik bir mantıktan bahsediyorum. Muhalif dediğimiz, o dönem için muhalifti Metin, onun bile aklına bu oturmuş.

Ben de o zaman iki şey söyledim:

1- Niye Bengütürk'ü Habertürk yapmıyoruz da Habertürk'e gidiyoruz dedim. Bengütürk'ü neden büyütmüyoruz.

MERAL HANIM'A DA SÖYLEDİM 

2- İktidar olursanız, benim hemen bir kanal bakmam lazım efendim dedim. "Neden" dedi. Çünkü iktidarsınız. Gazeteci iktidarın olduğu yerde durmaz. Gazeteci muhalif bir kanalda olmalı. Direkt bir muhalif kanal bulmam gerekir dedim.

Aynı cümleyi bugün beraber çalıştığım, Meral Hanım'a da kurdum."

Güncelleme Tarihi: 27 Haziran 2020, 16:42

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.