Mustafa Destici’den çarpıcı Tunç Soyer yorumu!

BBP lideri Mustafa Destici, Ankara'da partisinin 'Yerel Seçim Kampanyası ve Aday Tanıtım Toplantısına' katıldı.

banner311
Mustafa Destici’den  çarpıcı Tunç Soyer yorumu!

CHP'nin Tunç Soyer'i İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak göstermesine tepki gösteren Destici, şunları söyledi:

"1980 darbesinde biz, ülkücü camianın liderleri ağır işkenceler gördü, onlarca yıl haksızca hapislerde tutuldu. İşkencelerle öldürüldü. 100 binlerce ülkücü devletten uzaklaştırıldı. Her darbe döneminin öne çıkan hukukçuları vardı. 1980 darbesinin öne çıkan zalim hukukçularından biri de Nurettin Soyer'dir. Biz onun yaptığı zalimlikleri pek çok ülkücü ağabeyimizden dinledik. Onun hazırladığı iddianamelerle 220 ülkücünün idamını istediğini biliyoruz. 'Babanın hesabı oğuldan sorulmaz' diyorlar, oğul çıkıp 'babamla övünüyorum' diyorsa bal gibi sorulur. Onu aday yapandan da sorulur."

Büyük Birlik Partisi (BBP), yerel seçimler öncesi Türkiye genelindeki 170 belediye başkan adayını tanıttı. Genel Başkan Mustafa Destici, yerel seçimde kazandıkları belediyelerde su kullanım bedellerinde yarı yarıya, ulaşımda ise yüzde 20 indirim yapılacağını açıkladı.

BBP lideri Mustafa Destici, Ankara'da partisinin 'Yerel Seçim Kampanyası ve Aday Tanıtım Toplantısına' katıldı. Toplantıda konuşan Destici, BBP'nin kuruluşunun 26'ncı yıl dönümü olduğunu, ilk günkü dava bilinci ile yola devam ettiklerini söyledi.

31 Mart yerel seçimlere bu bilinçle hazırlandıklarını kaydeden Destici, "Yerel yönetimlerde vatandaşlarımıza layık olan, değişen çağ ve ve koşullara uyum sağlayan, şeffaf, akılcı, tutumlu ve çevreyle barışık belediyeler hedefimizi geliştireceğiz. Belediye kaynaklarını kullanırken, kuruşu kuruşuna hesap verildiği, vatandaşlarımızın tüm harcamaları anbean takip edebildikleri bir sistem meydana getireceğiz" dedi.

Hizmetlerin dengeli şekilde dağıtıldığı ve adaletin tesis edildiği belediyeciliği 15 başlıkta topladıklarını anlatan Destici, şöyle konuştu:


"Su kullanım bedelleri BBP'li belediyelerde yarı fiyatına indirilecektir. BBP'li belediyeler seçildiği ve göreve başladığı anda ulaşımda da yüzde 20 indirim yapılacaktır. Her belediyemiz kendi engelli çalışan sayısının 2 katı kadar arkadaşımızı istihdam edecek ve böylece bir nebze de olsun adaleti tesis etmeye çalışacaktır. Yerel yönetimlerde vatandaşlarımıza layık olan, değişen çağ ve koşullara uyum sağlayan, şeffaf, akılcı, tutumlu ve çevreyle barışık belediyeler hedefimizi geliştireceğiz. Belediye kaynaklarını kullanırken, kuruşu kuruşuna hesap verildiği, vatandaşlarımızın tüm harcamaları anında takip edebildikleri bir sistem meydana getireceğiz" diye konuştu.

Yerel yönetim çalışmalarında çevreci ve kalkınmacı olacaklarını aktaran Destici, "Biz dersimize çalıştık. Mahalle mahalle, sokak sokak, tüm meselelere hakim ve bunları çözmek için kendini millete adayan bir anlayışla milletimizin önüne çıkıyoruz. Büyük Birlik Partisi'nin önceliği vatan, bayrak, ezan, devlet ve millettir. Hiçbir makam ve mevki bu değerlerin üzerinde değildir, olmayacaktır."

Destici, Ampute Futbol Milli Takımı'nın kaptanı Osman Çakmak'ın Tokat'ın Zile ilçesinde sobadan sızan gazdan zehirlenerek hayatını kaybeden annesine rahmet, babasına ise acil şifalar diledi.
Destici'nin konuşmanın ardından BBP'nin Türkiye genelindeki 170 belediye için başkan adaylarının tanıtımı yapıldı. Yerel seçim kampanya sloganının ise "Özümüz Millet, Sözümüz Hizmet" olarak açıklandı. Destici, toplantı sonrasında adaylarla hatıra fotoğrafı çekildi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Unutmadık
Unutmadık - 2 yıl Önce

Doğru söylüyorsun da, Rahşan Ecevit'in eli kanlı katiller demesine rağmen, Ecevit'le koalisyon kuran Devlet Bahçeli'yle bugün işbirliği yapıyorsan samimiyetten sınıfta kalıyorsun.

Unutmayacağız
Unutmayacağız - 2 yıl Önce

Bu konu önemli, bir başka konu da şudur: Bu millete ve memlekete yapılabilecek en büyük kötülük BOP eşbaşkanlığı ihanetini unutmak ve unutturmaktır.

Yavuz Öntürk
Yavuz Öntürk - 2 yıl Önce

Sen daha muhsin başkanın katilleri ile iş tutan beceriksiz birak bu algi oyunlarini

nk
nk @Yavuz Öntürk - 2 yıl Önce

Muhsin'in katili CİA paravanlı FETÖ.

Alperen
Alperen - 2 yıl Önce

KAZADAN KAZA CIKARMAYIN DiYENLERLE KOLKOLA YÜRÜMEK NASIL BiR iHANET BAY DESTiCi.

Zaza
Zaza - 2 yıl Önce

Konuşana bak ALLAH Aşkına.partiyi 1 mebusa sattın.

nkavcar
nkavcar - 2 yıl Önce

Alkışlıyorum.

Türkeli
Türkeli - 2 yıl Önce

Biri bu Soyer'de domuzun dölü!..
Sesinden tanıdım değilim deli.
Tenasül uzvuma ceryanlı teli
Takarak yaptılar benim sorgumu. Ozan Arif

Sen nezaman Ülkücü oldunki Ülkücü Abinde olsun Destici
1980 ihtilalinde sen kisa donla geziyordun gec bu isleri bunlar seni asar .