O MHP’liden, Akşener’e ağır sözler

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, "Arkadaşı Demirtaş, dostu Kılıçdaroğlu olandan da doğru ve milletin menfaatine olacak bir söz beklentimiz bulunmamaktadır" dedi.

banner318
O MHP’liden, Akşener’e ağır sözler

MHP Genel sekreteri Büyükataman, "Şer ittifakının mağlubiyetten galibiyet çıkarma çabalarına dair" başlıklı yaptığı yazılı açıklamada,"Pollyanna özentisi bir siyasetçi hanımefendi, Cumhurbaşkanı olacağım diye çıktığı yolda Selahaddin Demirtaş'a yoldaş, Kılıçdaroğlu'na yandaş olmuş ve girdiği seçimlerde aziz milletimiz bu şahsa teveccüh göstermediği halde "Seçimi kazandık, bizden nasıl da çekiniyorlar!.." şeklinde beyanlar vermekte ve kendisiyle beraber, kendisini kurgulayanların da kaybettiği gerçeğini yok saymaktadır" ifadesini kullandı.

"Kendi beceriksizlik ve başarısızlıklarını ifade ederken Pollyanna olan hanımefendi, Milliyetçi Hareket'in başarıları söz konusu olunca -haddineymiş gibi- bir anda özüne dönmekte, kinini kusmakta, gerçekleri saptırmakta, iyileri kötü görmektedir" diyen Büyükataman şöyle devam etti:

"Apo'nun heykelini dikeceğini söyleyene özgürlük isteyen, PKK'nın siyasi kanadı ile milletin gözünün içine baka baka ittifak yapan, YPG'yi terör örgütü olarak görmediğini söyleyenlerle yol yürüyen Pollyanna, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli'nin Mahalli İdareler Seçimleri için teklif ettiği yeni sistemin; bir ideolojik savruluş ve eyalet sistemine geçişin altyapısı olduğunu iddia edebilecek kadar da şahsına münhasır yepyeni bir fıkra kahramınıdır. Büyük Türk milletinin dualarla andığı Genel Başkanımıza kendince müstehzi bir şekilde şifa dileğini ise kendisine iade etmek en şık seçenek olacaktır.

Milliyetçi Hareket Partisi dün olduğu gibi bugün de Türkiye Cumhuriyeti'nin teminatı, necip Türk milletinin birliğinin garantisi, devletin bölünmez bütünlüğünün yılmaz savunucusudur. Bunun aksini iddia edenin söylediği laf hükümsüz, lafı söyleyen ancak ve ancak müfteridir. Arkadaşı Demirtaş, dostu Kılıçdaroğlu olandan da doğru ve milletin menfaatine olacak bir söz beklentimiz bulunmamaktadır.

Tasvip etmediğimizi söylediğimiz Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırı üzerinden Milliyetçi Hareket'in beka söylemine saldırmak sağlıklı bir ruh halinin ürünü değildir. Birileri; ülkemizi tehdit eden, Mehmetçiğe kurşun sıkmak için siperde bekleyen PKK'nın uzantılarına terör örgütü demeyecek, terörist leşlerinin cenazelerinde gözyaşı döken yöneticilerine hesap sormayacak, öldürülen PKK'lı kadınlara methiyeler düzen il başkanına sahip çıkacak, PKK'nın siyasi temsilcileriyle ortak hareket edecek ve sonra "Milliyetçi Hareket Partisi bunları gündeme getirmeseydi bu saldırı olmayacaktı." sözleriyle Milliyetçi Hareket Partisi ve onun Sayın Genel Başkanı suçlu ilan edilecek, öyle mi? Dün söylediğimiz gibi bugün de tekrar etmekteyiz: Kemal Kılıçdaroğlu ve ekibi olayları bu noktaya getiren siyasi çizgisini gözden geçirmek zorundadır.

Harf oyunlarıyla "millet"in iradesini "Millet"e yönelmiş göstermeye çalışan hanımefendi, ucuz oyunlarına bakıldığında büyük Türk milletinin; Cumhur İttifakı'na sandıkta verdiği desteği anlayamamış, Milliyetçi Hareket Partisinin aldığı yüzde 18,81'lik desteği hazmedememiş, kendilerini yok saydığını ise idrak edememiş gözükmektedir.

Mahalli İdareler Seçimlerinden bir beka sorunu türetmek isteyenlerin oyunlarını başına geçirmiş bulunan Milliyetçi Hareket'in Genel Başkanına yönelik saldırılara bu çıkarcı Polyyanna'nın da katılmış olmasına şaşırmamak gerekmektedir. Hendek kalkışmasını yapanlarla birlikte yol yürüyenlere bekayı anlatacak değiliz. Büyük Türk milleti bekanın ne olduğunu idrak etmiş, tavrını da buna göre sandığa yansıtmıştır. Zilletin temsilcileri hazmetse de hazmetmese de 31 Mart'ta cumhur kazanmış, "millet" kazanmış; "zillet" ise kaybetmiştir ve bu mübarek topraklarda zillet, kaybetmeye mahkümdur." 

Güncelleme Tarihi: 01 Mayıs 2019, 19:44

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
kasım akın
kasım akın - 12 ay Önce

sizin gibi saraya hizmetçi olmadıya

Kürşad YÖRÜKOĞLU
Kürşad YÖRÜKOĞLU - 12 ay Önce

Megrici TÜRKLÜK düşmanı PAPA çocukları TÜRK milliyetçiliğini ayaklar altına alan haburda pkkyi alkışlayan şehide kelle apoşa sayın diyen bopcularin bastonu bas git

Bilge Kağan
Bilge Kağan - 12 ay Önce

İsmettttt ismetttt...Çok basit düşünüyorsunuz...işte bu kafa bu davayı böldü parçaladı akp ye mahkum etti...Akşener 'in yanlışları var mı evet var...Ama sizden daha onurlu hareket ediyor...

yusuf
yusuf - 12 ay Önce

İş yerine geldiği bir ülkücünün hoş geldiniz vekilim diyerek uzattığı eli,' sen beni nereden tanıyorsun' diyerek boşlukta bırakan adam olmadık adam. Senden değil ülkücü insan olmaz !

fatih23
fatih23 - 12 ay Önce

oslo da masa kuran bayrağı indiren haburda çadır mahkemlerinde gelen pkklıları salan kimdi?,ahmet türkü benmi elazığdan salınmasına sebep oldum aponun avukatı hasib kaplan ile tokaşan benmiyim yoksa bay bahçeli mi?

Soru
Soru - 12 ay Önce

Bahçeli ve avanesi, T.C. ibaresinin yeniden asılmasından mı rahatsız olmuş?

Fatih KARA
Fatih KARA - 12 ay Önce

Agizindan irin akiyor irin zurriyetsiz diyenlerin andimizi kaldiran keske yunan kazansaydı diyen kriptolara destek olan deyyuslar birakin zilleti zurriyetiniz yok soyunuz belli değil

fatih23
fatih23 - 12 ay Önce

bay bahçelinin receb beyin türkiye halkı ittifakı dediği kayığa binersen millet olarak bittiğimizin ilanıdır,çünkü pkk 80 yıldır ne için mücadele ediyor.