Ömer Turan dehşet AHİM senaryosunu madde madde yazdı! "AİHM'in Demirtaş kararı uygulandıktan kısa süre sonra..." "FETÖ'cülere FETÖ demek bile suç olacak"

Ömer Turan'dan gündeme bomba gibi düşen AHİM iddiaları geldi.

Ömer Turan dehşet AHİM senaryosunu madde madde yazdı! "AİHM'in Demirtaş kararı uygulandıktan kısa süre sonra..."  "FETÖ'cülere FETÖ demek bile suç olacak"

Habererk / Haber Merkezi

Ömer Turan Twitter hesabından gündemi sarsacak AHİM iddialarını madde madde yazdı.

Turan şu ifadeleri kullandı:

"1.AİHM hapishanedeki fetö'cülerin çok büyük bölümünün eksik yargılandığı ve serbest bırakılması yönünde karar alacak.Bakın bu yorum değil olgu. AİHM'in Demirtaş kararı uygulandıktan kısa süre sonra AİHM'in binlerce hain fetöcüyü serbest bırakacak fetö kararları gelecek.

2. Devlet, Siyaset, Yargı ve medyadaki Kripto fetö'cüler Biz de bu kararlara karşıyız ama Neticede yargı kararları, uygulamak zorundayız diyecekler. Hatta zorlanırlarsa, AIHM kararlarını AK Parti 2004'te yaptığı anayasa değişikliğiyle bağlayıcı hale getirdi diyecekler.

3. AİHM'in verdigi kararlar Emsal karar olarak görülecek, aynı suçlamadan hapiste bulunan binlerce fetö'cü serbest bırakılacak. Iş bununla sınırlı kalmayacak yurtdışına kaçan fetö'cüler hakkında da tutuksuz yargılama süreci olacak, kısa sürede Hepsi geri dönecek. Planları bu."

İddiaların tamamı şu şekilde:

Güncelleme Tarihi: 26 Aralık 2020, 15:10
YORUM EKLE