Önemli isimlerin Ayyıldız Hareketi’ne katılımı devam ediyor

Prof. Dr. Gülümser Heper, İstanbul Bağımsız Milletvekili Prof. Dr. Ümit Özdağ liderliğindeki Ayyıldız Hareketi’ne katıldı.

Önemli isimlerin Ayyıldız Hareketi’ne katılımı devam ediyor

Ayyıldız Hareketi, Atatürk’ün milli mücadele ateşini yaktığı 19 Mayıs günü kuruluşunu ilan etmişti.

Geçtiğimiz hafta Türkistan’a giden Ayyıldız Hareketi lideri Özdağ ve beraberindeki heyet, Ayyıldız Hareketi yürüyüşünü Türk-İslam büyüğü Pir-i Türkistan Hoca Ahmet Yesevi Türbesi’nden başlatmıştı.

Ayyıldız Hareketi lideri Prof. Dr. Ümit Özdağ, yaz sonu da partisini kuracağını açıklamıştı.

Gülümser Heper Kimdir?

Prof. Dr. Gülümser Heper, 26 Ağustos 1964 tarihinde Sivas’ta doğdu.  İlkokulu Ülkü İlkokulu’nda okuyan Heper, ortaokulu 4 Eylül Ortaokulu’nda, liseyi ise Sivas Lisesi’nde tamamladı.

Üniversiteyi de Sivas’ta okuyan Gülümser Heper, 1987’de Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni birincilikle bitirdi. Zorunlu hizmetinin ardından Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde İç Hastalıkları Ana Bilim Dalı’na Araştırma Görevlisi olarak atandı. 1989 yılında Sivas’ta Kronik Böbrek Hastaları Derneği’ni kurdu, 1993 yılına kadar dernek başkanlığını yürüttü. 1993’de İç Hastalıkları Uzmanı oldu. 1993 yılında Sivas’tan ayrıldı. Kalp ve Damar Hastalıkları eğitimi konusunda Türkiye’nin nadide hastanesi olan Türkiye Yüksek İhtisas Hastanesi’nde Kardiyoloji İhtisasına başladı, 1995’de ihtisasını tamamladı. Hemen ardından S.S.K. Dış Kapı Eğitim Araştırma Hastanesi’nde Uzman Dr. olarak çalışmaya başladı. Aynı yıl Sosyal Sigortalar Kurumu’nun İhtisas Hastanesi’ne geçiş yaptı ve Kardiyoloji Bölümü birimlerinin kurulmasında birim idari amiri olarak aktif görevler üstlendi.

2003 yılında Kardiyoloji Doçenti oldu. 2006’da İngiltere’de altı ay dil okulunda üst seviyede konuşma İngilizcesi eğitimi aldı. Şubat 2008’de Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Tıp Fakültesi Kardiyoloji Bölümü’nde doçent unvanı ile çalışmaya başladı. Ekim 2008’de aynı üniversite de profesör oldu. 2008 yılından itibaren 3 yıl Kardiyoloji Bölüm Başkanlığı görevini üstlendi. 2011 de Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Kardiyoloji Bölümü’nden ayrılıp Ankara’nın Çankaya’da Kudret International Hospital’da görev yapmaktadır.

Dünyada ve Türkiye’de Koruyucu Sağlık Sistemi Politikalarının yerleştirilmesi amaçlı hekimlere ve çeşitli sivil toplum örgütlerine sunumlar gerçekleştirdi. Doç. Dr. Abdülatif Şener’in kurduğu Türkiye Partisi’nin kurucu üyesi ve MKYK üyeliğini yapıp partinin sağlık programlarının oluşmasında öncülük etti.

30 Mart 2014 Yerel Seçiminde CHP’den Sivas Belediye Başkan Adayı oldu. Bir erkek çocuk annesidir.

YORUM EKLE