'Özel uçaklarla gezmiyoruz' diyen Akşener’den özel jet skandalı! Meral Akşener şimdi senin Erdoğan’dan farkında ne?

'Özel uçaklarla gezmiyoruz' diyen Akşener’in özel jet skandalı gündeme bomba gibi düştü.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, ''Biz özel uçaklarla uçmuyoruz. Sözüm söz iktidara geldiğinde hepsini satacağım. Bunları da bana hatırlatın" sözlerini çabuk unuttu.

Akşener, uçakta karşılaştığı bir yolcuya ''Yarın, 4-5 sene sonra Meral abla ile uçakta gitmiştik 'söz vermişti ama yalancı çıktı' dedirtmeyeceğim" demişti. Bugün Malatya'ya özel jetle giden Meral Akşener, ''daha seçilmeden yalanı ortaya çıktı'' dedirtti.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, birtakım temaslarda bulunmak üzere İstanbul'dan Malatya'ya hareket etti. Akşener'e bazı İYİ Parti yöneticileri eşlik etti. İstanbul'dan özel jetle saat 10.10'da özel jetle ayrılan İYİ Parti yöneticileri, saat 11.06'da Malatya'ya ulaştı.

JET SON TEKNOLOJI ÜRÜNÜ

Ünlü isimlerin ve işadamlarının tercih ettiği 'Hawker 800XP Performance' tipi uçak, partililer tarafından apronda karşılandı.

AKŞENER JETLE HAVADAYKEN MAKAM ARACI KARADAN ULAŞTI

Akşener'in makam aracı ise karayolundan Malatya'ya sevk edilerek hazırlandı. Havalimanı'nda partililerle buluşan Akşener, buradan şehir merkezine makam aracıyla devam etti.

NE OLMUŞTU?

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener daha önce yaptığı açıklamalarda iktidara gelmeleri halinde uçak filosunu kullanmayacaklarını belirterek satışa çıkaracaklarını ilan etmişti. Akşener, Saray’ın üniversite kampüsü olarak tahsis edileceğini de söylemişti.

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2021, 13:58
YORUM EKLE
YORUMLAR
ülkücü
ülkücü - 3 hafta Önce

Vip uçarsa kendi cebinden ödesin demiş.Kendi parasını verdikten sonra istediğini yapar.

Kürşat  Yörükoğlu
Kürşat Yörükoğlu - 3 hafta Önce

İYİ parti gümbür gümbür geliyor devletin malına milletin malina cokenlere inat
Türkiye İYİ olacak

Habele-Hubele
Habele-Hubele - 3 hafta Önce

Akşener’i jet uçağa binmekle suçlamak abes. Neden mi? Bu jet uçak ücreti ödenmiş ise kimse karışamaz. Burada belki lüks olduğu iddiasıyla habere konu olabilir. Ancak kimse Erdoğan ücreti kendisi veya partisi tarafından karşılanmış uçaklar dolayısıyla eleştirilmiyor..Ancak Erdoğanın parti faaliyeti, seçim faaliyeti ve CB faaliyeti işlerini ayırt etmeksizin CB tahsisli uçak kullanması ile mukayese edilemez. İsmail Türk anladık, irapta mahallin yok ama trol gazeteci Burak Doğan’ın sosyal medya hesabından buraya Akşener’e vurmak için akla ziyan haberler yazacak kadar mı hırs küpüsün. Biraz ağabeyin İrfan Sönmez’in ufkunu, millet merkezli milliyetçilik ve üslubunu gör. Özdağ gibi Devlet Bahçeli türevi devlet odaklı siyasetçiler ile Türkiyede milliyetçi iktidar çok zor.

gazi
gazi - 3 hafta Önce

Bir tane uçak başka uçak filosu başka. hiç alakası yok..kiralıyorsa parasını ödüyor. devletten çıkmıyor.