Özgür Özel isyan etti! ''Burası çadır devleti...''

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, TBMM'de 14. Ağır Ceza Mahkemesi'nin Anayasa Mahkemesi'nin kararına karşılık aldığı kararı eleştirdi.

Özgür Özel isyan etti! ''Burası çadır devleti...''

Özgür Özel şu ifadelere yer verdi:

"Dokunulmazlıklar eğer milletvekili yeniden seçilirse yeniden kazanılır yazıyor. Bu konuda Anayasa değişikliği görüşülürken, Şentop'a sordular. Tutanak altında var. Dokunulmazlığı kaldırılan bu kişiler yeniden vekil seçilirse, Şentop diyor ki yeniden dokunulmazlık kazanır. Kesin mi? Kesin. Meclis Başkanı oldu mahkeme Enis Berberoğlu'nu yargılamaya devam etti.
Meclis Başkanı dedi ki: 'Ben o kararımda ısrarcıyım, yargılamanın durması lazım' dedi, durmadı. Karar bağladı, Meclis'e yolladı, belli bir süre okutmadı. Bir gün ne olduysa oldu, okutmak zorundayım dedi. Ne oldu arkadaşlar birbirimizi mi kandıracağız? Ne oldu da okuttu? Anayasa Mahkemesi'nin Enis Berberoğlu başvurusunun görüşülmesine 1 ay kala okuttu. Günler kala okuttu. O kararı beklemeden okuttu. Milletvekilliğini düşürdü. Anayasa Mahkemesi ihlal kararı verdi, topu 14. Mahkemeye attı. 'Onun kararını beklerim' dedi. O diyor ki: Ben anayasaya uymam, kanuna uymam. Burası çadır devleti diyorsanız, susun buna. 'Burası alt yasama mahkemesinin yargı aktivizmi ile Meclis'e kafa tutacağı yerdir' diyorsanız uyun bu karara. Eğer diyorsanız ki, 'bir mahkeme aldığı talimatı yerine getirmek pahasına bu anayasayı ayaklar altında çiğner' susun buna."

YORUM EKLE