Özhaseki’den Ülkü Ocakları Genel Merkezi’ne ziyaret

Cumhur İttifakı Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki, Ülkü Ocakları Vakfı Genel Merkezi’ni ziyaret etti.

Özhaseki’den Ülkü Ocakları Genel Merkezi’ne ziyaret

Özhaseki, "Mağdur edebiyatı oynayarak ağlak ağlak gezmeye devam ediyorlar" dedi.

Cumhur İttifakı Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki, Ülkü Ocakları Vakfı Genel Başkanı Sinan Ateş’i ziyaret etti. Ülkü Ocakları Genel Merkezi’nde gerçekleştirilen ziyarette, Özhaseki’ye, MHP Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım eşlik etti.

Ziyarette konuşan Özhaseki, "Bugün bizim için hayırlı, bereketli bir gün, zamanında yetiştiğimiz, fikirlerinden istifade ettiğimiz sonrasında yıllar boyunca hal ve hareketlerimizi düzenlediğimiz bir ocaktayız. 17 yaşında Ankara’ya gelip o günlerde üniversiteye kayıt yaptırıp arkasından da ülkücü hareketin içerisinde yer almış bir kardeşinizim" diye konuştu.

Önemli olanın millete sevdalı olmak, bayrağı sevmek ve ezana aşık olmak olduğunu söyleyen Özhaseki, "Bu çizgim elhamdülillah çocukluğumdan beri devam ediyor. Bugün burada kardeşlerimizle bir kez daha buluşmanın sevincini, kıvancını yaşıyorum. O günlerde, 45 sene önce başladığımız bu kutlu yolculukta, neler düşünerek yola çıkmışsak hangi tehlikeleri görerek onun karşısında mücadele azmiyle ortaya çıkmışsak, ben bugünlerde de üç aşağı beş yukarı biraz şekil değiştirse de, biraz renk değiştirse de aynı mücadelenin devam ettiğine inanıyorum" ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin büyüdükçe küçülmesini, bölünmesini ve güçlü olmamasını isteyen bir yapının olduğunu anlatan Özhaseki, "Birkaç yıl içerisinde, cumhuriyet tarihi boyunca rastlamadığımız kötü olaylarla karşılaştık. Birisi güneydoğuda çukur kazıp devlet ilan etme girişimi. Tabi herkesi kandırabilmek amacıyla özyönetim diyorlar, kibar bir isimle söylüyorlar. Biz bunun arkasında tabi ki çirkin bir vaziyette, devlet kurma hayalini, bu milleti bölme hayalini çok net görüyoruz. Kendileri de zaten saklamıyorlar bu işi, Kürdistan diyerek ikide bir bunu teyit ediyorlar" şeklinde konuştu.

"BİZİM GİBİ BU ÜLKEYE SEVDALI İNSANLARIN DA ELBETTE YAN YANA, OMUZ OMUZA DURMASI LAZIM"

Terör örgütlerinin aynı amaca hizmet ettiklerini vurgulayan Özhaseki, "Bizim gibi bu ülkeye sevdalı insanların da elbette yan yana, omuz omuza durması lazım ve bu mücadeleyi sürdürmesi lazım. Bu anlamda Ülkü Ocakları’nın yerini, konumu önemsiyorum ve buradaki genç kardeşlerimizi tebrik ediyorum. Cenabı Allah sayılarını arttırsın, bereketini arttırsın, sözlerini, dillerini, fikirlerini, meşru olarak her türlü eylemlerini bereketli kılsın" ifadelerini kaydetti.

Bir gazetecinin sorusu üzerine Özhaseki, şöyle konuştu:

"Bakın şimdi bir orta oyunu oynanıyor. CHP ve meşru gözüken ortağı böyle bir ortaklığı göstermek istemiyorlar. Hele hele Ankara’da, özellikle iki parti bir araya gelmiş gibi numara yapıyorlar. Fakat söyleyemedikleri ve utandıkları bir parti var, onun adını da anmıyorlar, ne adayları ne kendileri. Allah’tan ki, Sezai Temelli gibi dürüstçe, kendi işini anlatan birisi var. Dürüstlükte bunlardan ileri. Çıkıyor diyor ki ’Ben Kürdistan hayalindeyim’, bakın ne kadar karşı olursak olalım en azından mertçe fikrini söylüyor. Arkasından ’Siz bizi yok sayarak mücadele edemezsiniz’ diyor. ’Şu andaki geldiğiniz adaylıkta, yarın seçileceğiniz durumda bizim sayemizde olacak’ diyor. Aynı şeyleri Kandil’de söylüyor. Bunları millet görmüyor mu zannediyorlar. Herhalde milleti saf sanıyorlar. Millet anlamaz sanıyorlar, üstü kapalı bir şekilde de seçimlere gitmeyi, bir polemikle, bir laf kalabalığıyla işi götürmeye, mağdur edebiyatı oynayarak ağlak ağlak gezmeye devam ediyorlar. İşin özü öyle değil. İşin özü önde iki parti var, ama arkalarında onları destekleyen bir Kandil var, onlara akıl veren bir Pensilvanya var. Bunları herkes görüyor."

Özhaseki’nin, ocaklarda yetiştiğini belirten Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş, "Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayımızın, Ülkü Ocağında yetişmesi bizim için ayrı bir kıvanç vesilesidir. Ülkü Ocakları olarak, Genel Başkanımız Türk milliyetçiliğinin bilge lideri Devlet Bahçeli Beyefendi’nin eliyle dile getirilen Cumhur İttifakı’nın arkasındayız, sonuna kadar destekçisiyiz üzerimize düşeni sonuna kadar yapacağımızı ifade ediyorum" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2019, 14:59
YORUM EKLE
YORUMLAR
fatih23
fatih23 - 3 ay Önce

sinan başkan bir söylermisin,özhaseki pkk ya gerilla demeyi ocakta yetişerek mi öğrendi?

fatih23
fatih23 - 3 ay Önce

sinan başkan başkanlığını yaptığın ocak ne zaman dan beri akp ye çalışır oldu? osloda anlaşma yapmasından öncemi sonramı,yoksa türkçülüğü bölücülük fafını recab bey sözlerini söylemden öncemi sonramı ,dolma bahçe görüşmelinden öncemi sonramı?

Fahri t.yılmaz
Fahri t.yılmaz - 3 ay Önce

Sinan başkan pensilvanya'ya sümüklü mendil yalama turlayanları düzenleyenler ne ara ülkücü oldular ?bu özhaseke denen adam değilmiydi dış güçler beni kullandı diyen.

MUSTAFA KATIRCIO
MUSTAFA KATIRCIO - 3 ay Önce

AH KOÇUM BU ACIKLAMAYI SENİ YAPTIRANLAR UTANSIN..

izzet kaya
izzet kaya - 3 ay Önce

üç beş oy için bu kadar yalakalığa gerek yok ama buna değer verenlerde değersiz olduklarının farkında değiller herhalde

yavuz selim şen
yavuz selim şen - 3 ay Önce

ülkü ocaklarında pişen yürekler FETÖ vb terör örgütlerine yardım ve yataklık yapmaz Bulunduğu mevki ve makam hasebiyle iş adamlarını PENSİLVAN.yanın ağına sürmez ...Bu ÖZHASEKİ ,Kayseride binlerce onbinlerce kişiye ekmek veren BOYDAK grubunu FETÖ ile tanıştıran buluşturan sonrada top patlayınca yan çizen adamdır

Mazlum Uğurgel
Mazlum Uğurgel - 2 ay Önce

Kızmayalım beyler, zaten o ocakların başına layık biri olsaydı, yurttaki il.ilçe ocak başkanları tarafından seçilip gelirdi. Balgat getirdiğine göre balgatın görevlisi.işte oranın getirdiklerinin kumaşı bu.

SIRADAKİ HABER