Seçim yapılan Güney beldesinde kazanan belli oldu, o partiye bir oy çıktı

Afyonkarahisar’ın Sinanpaşa ilçesine bağlı Güney beldesinde 7 yıl aradan sonra yapılan belediye başkanlığını seçimini resmi olmayan kesin seçim sonuçları açıklandı.

Seçim yapılan Güney beldesinde kazanan belli oldu, o partiye bir oy çıktı

Kesin seçim sonuçları göre, bin 21 oy ile AK Parti’nin adayı kazandı.

Seçimde TKP’nin adayı ise sadece 1 oy alabildi.

1830 seçmenin olduğu Güney beldesinde oy kullanma işlemi saat 17.00 itibari ile sona erdi. Seçime AK Parti, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Büyük Birlik Partisi (BBP), Saadet Partisi, Gelecek Partisi, İYİ Parti, Yeniden Refah Partisi ve Türkiye Komünist Partisi (TKP) adayları yarıştı.

Seçimde partilerin aldıkları oylar şöyle:
AK Parti: 1021
Büyük Birlik Partisi: 504
Cumhuriyet Halk Partisi: 29
İYİ Parti: 23
Gelecek Partisi: 16
Saadet Partisi: 5 

TKP'YE 1 OY ÇIKTI

Oylama işleminin ardından yapılan oy sayımı sonrası resmi olmayan kesin seçim sonuçlarına göre, bin 21 oy alan AK Parti’nin adayı Erol Karabacak oldu. Oylamada 504 oy alan BBP’nin adayı Süleyman Çağlar ise seçimi ikinci sırada tamamladı. Seçimlere katılan TKP’nin adayı Sunay Akarsu ise sadece 1 oy alabildi.

Öte yandan, oy sayımı esnasında gündüz oy verme işlemi sırasında yaşanan yumruklu tekmeli kavgadan dolaya jandarma ekipleri yoğun güvenlik önlemleri aldı. 

Seçimde kavga çıktı

Güney beldesinde yapılan belediye başkanlığı seçiminde çıkan kavgaya jandarma ekipleri müdahale etti.

Afyonkarahisar'ın Sinanpaşa ilçesine bağlı Güney beldesinde yurttaşlar sabah saatlerinden itibaren belediye başkanı ve meclis üyeleri seçimi için sandık başına gitti.

Güney İlkokulunda bazı müşahitler arasında çıkan tartışma okulun bahçesinde kavgaya dönüştü. Kavgaya biber gazıyla da müdahale eden jandarma ekipleri, tüm belediye başkan adaylarının taraftarlarını okul bahçesinden çıkardı.

Jandarma ekipleri, oy kullanacak vatandaşları 10'ar kişilik gruplar halinde içeri almaya başladı.

Beldede jandarmanın güvenlik önlemleri sürüyor.

Nüfusu 2 binin altında kaldığı için statüsü 5 yıl önce köye dönüşen Güney, nüfusun 2 bin 304'e yükselmesinin ardından yapılan başvurular sonucu belde statüsünü tekrar kazanmıştı. Yüksek Seçim Kurulu, belediye tüzel kişiliği kazanan beldede 6 Haziran 2021'de seçim yapılacağını ilan etmişti.

Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2021, 20:15
YORUM EKLE
YORUMLAR
ölçü
ölçü - 4 ay Önce

yerel seçim ölçü değil orada kişiler birbirlerini tanır parti yerine şahıslar öndedir bu şahıs daha baskın kişi heralde.

CSB
CSB @ölçü - 4 ay Önce

işinize gelince yerel seçim ölçü oluyo ama..istanbul.ankara vs

mehmet polat
mehmet polat - 4 ay Önce

MUHALEFET PARTİLERİ SADECE 73 OY ALMIŞLAR VE ÇIKIP ÜLKEDE SEÇİM OLMASINI İSTİYORLAR AKPARTİ 1021 OY ALMIŞ TÜM MUHALEFET PARTİLERİ İSE TKP Yİ DE SAYARSAK 74 OY BU OY ORANINA BAKIP GÜLDÜM

vatandaş
vatandaş @mehmet polat - 4 ay Önce

bu seçimölcü ise; neden erken secim kararı alınmıyor....sence arkadaşım...acaba sen çok bildiğinizanneden hiç bir bir bilgisiolmayan at gözlükleri ile bakan biri olmayasın kendini sorgulaman gerekmez mi?