Semih Yalçın ’’Devlet Bahçeli CHP’nin kirli planlarını bozmuştur”

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, CHP’nin uluslararası aktörlerin uydusu haline geldiğini savunarak, "Devlet Bahçeli hep Kılıçdaroğlu’nu açıkta yakalamış, CHP’nin kirli planlarını bozmuştur” dedi.

banner311
Semih Yalçın ’’Devlet Bahçeli CHP’nin kirli planlarını bozmuştur”

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, CHP’li Engin Özkoç’un "Devlet Bahçeli yok hükmündedir" sözlerine yaptığı yazılı açıklama ile cevap verdi. CHP’nin son dönemlerde çelişkiler içerisinde olduğunu belirten Yalçın, "CHP eski alışkanlıklarla 21’inci yüzyıl Türkiye’sini anlamakta zorlanıyor ve ülkenin sorunları karşısında özgün politika üretemiyor" dedi.

Yalçın, “Söz konusu tutarsızlıkların ve huysuzlukların merkezinde Türkiye gerçekleriyle örtüşmeyen ve çatal dilli açıklamalarıyla yalancı pehlivanı andıran Kemal Kılıçdaroğlu yer almaktadır. Kemal Kılıçdaroğlu’nun Genel Başkanımıza yönelik ‘kapaklı’ göndermesinden eteğinde çok sayıda taş biriktirdiği ama bir türlü dökemediği anlaşılmaktadır” ifadelerini kullandı.

CHP Sözcüsü Engin Özkoç’un sözlerine de tepki gösteren Yalçın, “Lakin Kılıçdaroğlu, hıncını Devlet Bahçeli’den çıkarma işini avenesine havale etmiş olmalı ki CHP sözcülerinden Engin Özkoç dün çıkıp MHP Lideri Sayın Bahçeli hakkında bir alay seviyesiz ve boş iddia dillendirmiştir. ‘Devlet Bahçeli yok hükmündedir’ diye boyundan ve partisinin millet nezdindeki ederinden büyük laflar eden Engin Özkoç’u Genel Başkanımıza yaptığı göndermeler ve içindeki erik kurusunu açığa vuran dokundurmalarla bizzat kendi patronu yalanlamaktadır. Çünkü Sayın Kılıçdaroğlu’nın politikada hakkını avucuna sayan hep Devlet Bahçeli olmuştur. Kemal Kılıçdaroğlu’na her seferinde dersini veren, CHP’nin canına ot tıkayan Devlet Bahçeli olmuştur. Devlet Bahçeli hep Kılıçdaroğlu’nu açıkta yakalamış, CHP’nin kirli planlarını bozmuştur” dedi.

CHP’lilerin Cumhur İttifakı’nı anlayamadıklarını kaydeden Yalçın, “CHP’lilerin bir türlü kabullenmek istemedikleri gerçek şudur; 15 Temmuz’dan sonra hem ülkemizin hem de politikanın atmosferi değişmiştir. Bazı siyasi partilerin durduğu yer ve tutumları değişmiştir. Türkiye’nin beka ve güvenlik öncelikleri iktidar için yeni ve akılcı politikalar üretmeyi, yanlıştan dönmeyi bir zaruret hâline getirmiştir. Bu bağlamda MHP devletimizin bekası, milletimizin birlik ve bütünlüğü için elini taşın altına koymuş, AK Parti de bunu karşılıksız bırakmamıştır” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın "Çözüm süreci diye bir şey söz konusu değildir" açıklamasına da değinen Yalçın, “Sayın Cumhurbaşkanı önceki gün gazetecilere yaptığı açıklamada, ’Çözüm süreci diye bir şey söz konusu değildir’ diyerek tartışma ve yersiz iddialara son noktayı koymuştur. Buna karşılık CHP ise bozuk bir zaman makinesinde kalmışçasına hâlâ eski atmosferde gezinmekte, bir türlü günümüze gelememektedir. Bu halleriyle hiç var olamamışlardır. CHP aklını başına alacağına, 15 Temmuz ve sonrasından ders çıkaracağına daha çok azgınlaşmış, daha çok yoldan çıkmıştır. CHP, 15 Temmuz sonrasında Türkiye’nin ihtiyaç duyduğu milli mutabakat ruhundan hızla uzaklaşarak, politikayı kendi çıkarı paralelinde yeniden tasarımlamak isteyen uluslararası aktörlerin uydusu haline gelmiştir” dedi.

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2019, 12:47

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
IYI parti çubuk
IYI parti çubuk - 1 yıl Önce

ya yürü git papa çocuğu ayyaş durat dalak gibi olmuş otcunun

Kürşad YÖRÜKOĞLU
Kürşad YÖRÜKOĞLU - 1 yıl Önce

Her sey guzel olacak istanbul IYI olacak Turkiye IYI olacak Diktatörlük hırsızlık son bulacak

Hasan Akyol
Hasan Akyol - 1 yıl Önce

Neval kasar iyi megrici oldu yakinda imraliya ara bulucu olarak gider

neval kavcar
neval kavcar - 1 yıl Önce

Darbenin adı: Kırmızı-Beyaz
Şifre: Her şey daha güzel olacak
Tarih: 19 Mayıs 2019
Soros'un işgal provasına karşı uyarıyorum..

Gerçek Ülkücü
Gerçek Ülkücü @neval kavcar - 1 yıl Önce

Aynen katılıyorum değerli Ülküdaşım Neval Hanım Efendi.TTK

Ülkücü
Ülkücü @neval kavcar - 1 yıl Önce

nevval kacar yuh diyorum başka bir şey demiyorum, kompolculuğunuz, paranoyaklığınız tavan yapmış.

Çağatay
Çağatay - 1 yıl Önce

Bu mhp yönetimine destek yok ya yapamam...dün hain ilan ettiğimize bugün kanka diyoruz...Dün ortaklik yaptığımıza ve hatta ülkücü geçmişi olan iyi partiye terörist diyoruz...çıkarınız ne ya...Ülke vatan millet demeyin yok öyle yağma...Ülkücüler birbir kaçıyor bunu görmüyormusunuz...Ülkücüler kafayı yemek üzere...Ben bile gidiyorsam vay halimize...Bahçeli ve ekibi olduğu sürece ben yokum...

Kağan
Kağan - 1 yıl Önce

Nasıl akp de fikir adamları düşünen insanlar gittiyse,aynı durum mhp dede geçerli...Ben riyakar olamam...Ben Ülkücüyüm...Artık ülkücülük mhp de yapılamıyorsa bana müsade...Bu yönetim değişene kadar Ülkücülük değil bop culuk yapılacak anlaşılan...

Zaza
Zaza - 1 yıl Önce

AKP yeniden Açılım da Yaparsa, MHP yine ittifakı bozmaz ..Dün dediği, Bu günkini Tutmuyor, ÇARKIFELEK Misali.

Çağrı
Çağrı - 1 yıl Önce

Ülkücüleri birbirine düşürenler utansın...Eyyy Bahçeli Allah seni bildiği gibi yapsın...ve senin peşinden giden ülkücüler çok vebal alıyorsunuz...Akp ye destek olmak ülkücülüğü inkardır...gidin akp ye katılın mhp ve ccc hilalimizi bize bırakın. .