Son ankette AKP iktidarı adeta çakıldı!

Saros Araştırma'nın 3042 kişi ile yaptığı Mart ayı Türkiye Gündemi ve Siyaset anketi Yüz yüze ve Catı (Bilgisayar destekli telefon anketi) sonuçları açıklandı.

Son ankette AKP iktidarı adeta çakıldı!

Bu ankete göre,  yüzde 61.8 "hükümet başarısız" dedi. Bu da akıllara "Son ankette AKP iktidarı adeta çakıldı!" sözünü getirdi.

Vatandaşlar, "Sizce bugün Türkiye'nin en önemli sorunu nedir?" sorusuna, yüzde 30.6 ekonomi, yüzde 29.8 koronavirüs, yüzde 14.5 işsizlik, yüzde 6.4 hükümet, yüzde 6.2 yargı/adalet sistemi, yüzde 5 muhalefet, yüzde 4 eğitim, yüzde 1.6 sağlık, yüzde 0.8 terör, yüzde 0.2 Suriyeliler yanıtını verdi.

Partilere göre oranlar ise şöyle:

"Belirttiğiniz bu sorunları sizce hangi siyasi parti çözebilir?" sorusuna vatandaşların yanıtı yüzde 32.2 AKP, yüzde 19.0 CHP, yüzde 12.1 HDP, yüzde 10.5 MHP, yüzde 8.9 İYİ Parti oldu.

"Hükümetin performansını genel olarak nasıl buluyorsunuz?" sorusuna ise vatandaşların yüzde 61.8'i "başarısız" yanıtını verirken, yüzde 38.2 "başarılı" dedi.

"Genel olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı başarılı buluyor musunuz?" sorusuna verilen yanıtlar ise yüzde 42.3 oranında "evet", yüzde 57.7 oranında ise "hayır" oldu.

"Sizce Türkiye Cumhurbaşkanlığı Hükûmet sistemine mi devam etmeli, yoksa parlamenter sisteme mi dönmeli?" sorusuna verilen yanıtlar ise şöyle:

Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine devam etmeli: Yüzde 40.7
Parlamenter sisteme dönmeli: Yüzde 59.3

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2021, 11:16
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet gunes
Mehmet gunes - 8 ay Önce

Suriyeliler 100/02nokta gibi bir sorun görülmüş oysa ekonomi sorunun bu denli böyle büyümesi işsizlik gibi vs sorunlarin en az 100 de 40 nin temel sorunudur örnek bugün işsizler ordusu 10 milyonun üstündedir suriyelilerin nüfusu kayitli kayitsiz 6 milyon civaridir bunlarin en az yarisinin çaliştigini düşünelim alin size hesap ortada

Mehmet Eyripala
Mehmet Eyripala - 9 ay Önce

Günlük değil, saatlik hatta dakikalık gündem konusu değişen bir ülkedeyiz. Bu nedenle yapılan hiç bir araştırma ne anlık nede objektiftir.


Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/habererk/domains/habererk.com/public_html/index.php on line 344