Son ankette Erdoğan’a MHP seçmeninden büyük şok!

Metropoll'ün son anketinden Erdoğan’a MHP seçmeninden büyük şok geldi.

Son ankette Erdoğan’a MHP seçmeninden büyük şok!

Metropoll Araştırma şirketi tarafından yapılan Türkiye’nin Nabzı Ağustos ayı araştırmasına göre, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a görev onayı verenlerin oranı ağustos ayında bir önceki aya oranla yüzde 10.1 oranında düştü.

Erdoğan’a önceki ay görev onayı veren MHP’li seçmen oranı yüzde 76,8 iken bu ay ise yüzde 54,5 oldu. Bu da akıllara, “Son ankette Erdoğan’a MHP seçmeninden büyük şok!” Sözlerini akıllara getirdi.

Erdoğan’ın Temmuz ayında yüzde 48,1 olan görev oranı yüzde 38’e geriledi. Erdoğan’a onay vermeyenlerin oranı ise bir önceki aya göre yüzde 47,5’dan yüzde 51,5’e yükseldi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
VNGZ
VNGZ - 4 hafta Önce

m.h.p liler hep geri planda kalıyor kamu iş alımlarda kpss haric işe girenler hep akp li ayrıca m.h.p erirken akp ninde erimesi normaldir biz miliyetci hareket partililer olarak m.h.p lileri ön safa cekmeliler küskünleri geri getirmek gerekir yoksa m.h.p sinin oy oranı5/ 3 işte bu yüzden barajı düşürme planı bile var ama bunlarda kurtarmaya bilir halka dönün halkın yanında olun enfilosyon halledemediniz. kanal istanbul ısrarı oy kaybı demektir.. suriye afganistan mültecilere kapı acmak türk n,milletinde büyük bir olumsuzluga dönüşmüştür buda oy kaybı işci memur emekli yüzde 14/ 15 lerle care olmaz geceden sabaha maaşlara 3 bin ile 8 bin artıran hükümet işciye memura vermiyor secimde size oy neden versnki buda oy kaybı eee nasıl kazanacsınız secimi anlatında bilelim gerci anlatmayın 19 yıldır millet sizi dinliyor bekleyip görelim...