Süleyman Soylu "Meral Akşener, Tansu Çiller ve Devlet Bahçeli’ye ihanet etti"

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İYİ Genel Başkanı Meral Akşener’in millete ihanet ettiğini belirterek, “Meral Akşener ile Doğru Yol zamanında siyaset yaptım, Tansu Hanım’a ihanet etti. Devlet Bahçeli ile siyaset yaptı, Devlet Bahçeli’ye de ihanet etti. Bugün de milletimize ihanet ediyor. ’Hadi yok’ desin bakalım. Nasıl ihanet ettiğini de söylerim” dedi.

Süleyman Soylu "Meral Akşener, Tansu Çiller ve Devlet Bahçeli’ye ihanet etti"

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, memleketi Trabzon’un Of ilçesindeki mitinginin ardından Araklı ilçesinde toplanan vatandaşlara seslendi. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e sert sözlerle tepki gösteren Bakan Soylu, “Geçen buraya Meral Akşener gelmiş. 6 ay bu ülkede İçişleri Bakanlığı yapamadı. Bulunduğu yerde 6 aydan fazla duramaz.

Şimdi bir taraftan FETÖ’nün kumpasında olacaksın, bir taraftan bu ülkede yalan söyleyeceksin, Cumhurbaşkanımızın laflarını, farklı şekilde millete ifade etmeye çalışacaksın, bir taraftan da Kılıçdaroğlu’nun kuklası olacaksın. Hadi oradan. Çok net, ben Meral Akşener ile Doğru Yol zamanında siyaset yaptım, Tansu Hanım’a ihanet etti. Devlet Bahçeli ile siyaset yaptı, Devlet Bahçeli’ye de ihanet etti.

Bugün de milletimize ihanet ediyor. ’Hadi yok’ desin bakalım. Nasıl ihanet ettiğini de söylerim. Trabzon’a gelip de birilerinin aleyhinde konuşmak olmaz. Kimlerle iş tutuğunu 28 Şubat’ta çıkıp söylerim. Meral Akşener, attığın adıma, söylediğin söze dikkat et. Nasıl ihanet ettiğini söylerim. Tansu Çiller’e, Devlet Bahçeli’ye nasıl ihanet ettiğini, kimlerle pazarlık içerisinde olduğunu söylerim. Yazıklar olsun be.

Benden önce de İçişleri Bakanı vardı, benden sonra da İçişleri Bakanı olacak, bizden çok var ama bu memleket bir tanedir, bir tane. Biz bu memlekete kurbanız.” ifadelerini kullandı.Bakan Soylu daha sonra Arsin ilçesine hareket etti.

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2019, 21:48
YORUM EKLE
YORUMLAR
Gerçek
Gerçek - 3 ay Önce

boş konuşan bakan

Dikkat
Dikkat - 3 ay Önce

Her seçimde değişik taktiklerle Bop'un patronları bu seçimlerde de Bop eşbaşkanına Hdp yoluyla bir seçim armağan ediyor olmasın?

solmaz
solmaz - 3 ay Önce

peki sen kimleri yolda bıraktın bir düşün hele.

ORHAN KILIÇOĞLU
ORHAN KILIÇOĞLU - 3 ay Önce

Peki siz DYP de iken neden yargılanarak ceza aldınız?

USTAHASANOĞLU
USTAHASANOĞLU - 3 ay Önce

Önce kendine bak.Dinime küfreden bari Müslüman olsa.Ulan İçişleri Bakanı değil paparazzi muhabiri gibisin.Dün küfrettiğin Tayyip Erdoğan'a bugün kahyalık yapmak nasıl bir duygu?

Kemal Hoş
Kemal Hoş - 3 ay Önce

Aynaya bakmamış galiba. Beyin bedava

nkavcar
nkavcar - 3 ay Önce

"bir taraftan FETÖ’nün kumpasında olacaksın" 28 Şubat konusunu bence açmalı. Biz biliyoruz başkaları da duysun. Akşener MHP'ye geldiğinde "hayır" demiştik. Ne dediysek o.

SAMİ HOCAOĞLU
SAMİ HOCAOĞLU @nkavcar - 3 ay Önce

Akşener MHP'ye geldiğinde kime ''hayır'' dedin?Sen hangi görevdesin?Demek ki Bahçeli seni dinlememiş ve sen haklı çıkmışsın.Gel seni partiye başkan yapalım Neval Hanım?

fatih23
fatih23 - 3 ay Önce

bay bahçeli yetersiz mi geldi ki bahçelinin mhp yi sattığı gibi sende demokrat partiyi sattın...


SIRADAKİ HABER