Tabelası Türkçe olmayana ruhsat vermeyen MHP’li başkana Erdoğan’dan ziyaret

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, yeni açılacak iş yerlerinin Türkçe tabela kullanması için talimat vermiş, Yabancı isim ve karakterden tabela yaptıran iş yerlerine ruhsat verilmeyeceğini açıklamıştı.

banner311
Tabelası Türkçe olmayana ruhsat vermeyen MHP’li başkana Erdoğan’dan ziyaret

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, Türkçe’nin korunması amacıyla ilçe genelinde yeni açılacak işyerlerinin tabelalarında Türkçe isim ve karakter kullanması için Ruhsat Denetim Müdürlüğü’ne talimat vermişti.. Milli birlik ve beraberliğimizi sağlamlaştıran en temel hususların başında dil birliği geldiğini ifade eden Başkan Yılmaz, konuya ilişkin yaptığı değerlendirmede şunları söylemişti.

“Birçok işletmemiz yerli ve milli ürünler üretiyor veya satıyor ama dikkat çekmek için yabancı isimli tabela kullanıyor. Buradaki çelişkiyi, görüntü kirliliğini ve istemeden de olsa Türkçemize yönelik yapılan bir nevi saldırıyı ortadan kaldırmak istiyoruz. Böylelikle Türkçe tabela dönemini başlatıyoruz. Ruhsatı olmayan veya yeni ruhsat alacak işletmelerin tabelaları Türkçe isimlerden oluşacak. Aksi taktirde ruhsat işlemleri onaylanmayacak. Vatanımıza sahip çıktığımız gibi dilimize de sahip çıkalım ve yabancı dilde isimler yerine Türkçe isim ve karakterlerden tabela yaptıralım. Bu kapsamda halihazırda işyeri isimleri Türkçe olmayan esnafımızın da Türkçe tabela noktasında hassasiyet gösterip bir dönüşüm yaparak Türkçemize sahip çıkacaklarını umut ediyorum. Silivrili hemşehrilerimizin bu kararımızı anlayışla karşılayacağını ve destek vereceğini düşünüyorum.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Volkan Yılmaz'a ziyaret

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz'ı makamında ziyaret etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başkan Yılmaz'a hediye verdi.
Yılmaz ise Cumhurbaşkanı Erdoğan'a köy pazarı ve TÜRAM ürünlerinden hediye etti.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.