Tansu Çiller de Cumhur İttifakı'nın Büyük İstanbul Mitingi'ne katıldı

AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin katılacağı, Cumhur İttifakı'nın Yenikapı'daki Büyük İstanbul Mitingi için vatandaşların yanı sıra Tansu Çiller'de katıldı...

Tansu Çiller de Cumhur İttifakı'nın  Büyük İstanbul Mitingi'ne katıldı

Çiller, 24 Haziran seçimleri öncesi İstanbul'da düzenlenen AK Parti mitingine de katılmıştı.

"HEDEF İSLAM, HEDEF TÜRKİYE"

Çiller alana gelişinde gazetecilere yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Yine bir milli şuurla bugün buradayız. Türkiye hedefte, ülkemiz hedefte. Bugün özellikle bunun için buradayım. Yeni bir dünya kuruluyor. Türkiye daha bağımsız bir yere seçiyor kendine. Bizatihi bu bir değişimin gereği. Ve görüyoruz ki eski dünyanın bütün kurumları sorgulanmakta.

BM NATO hepsi sorgulanıyor. Türkiye yeni düzenin gelişimini batıdan doğuya koyan bir güç olarak görüyor ve burada da yeni yerini almakta.

Bütün bunlarla birlikte görüyoruz ki dünyada bir değişim daha var. O da İslam dünyası hedefte. Dünyanın çok uzak köşelerinde İslam dünyasının hedefte olduğunu açık biçimde görüyoruz. Yeni Zelanda buna bir örnek oldu. Müslüman nüfus dünyada artmakta hatta o kadar ki, bir kaç on yıl içerisinde eşitlenecek.

Bu Türkiye'yi yeni bir hedef yapmaya yetiyor. Nitekim bir büyük terör olayıyla karşı karşıya kaldı Yeni Zelanda. Burada açıklanan manifestoda hedef kim? Hedef İslam, hedef Türkiye, hedef Türk milleti ve hedef onun seçtiği Cumhurbaşkanı...

"GÜNEYDOĞU'DAKİ KARDEŞLERİMİZ BİZLE BERABER AYAĞA KALKTI"

Eğer buraya PKK'nın bir takım uzantılarını getiriyorlarsa ve bunları silahlandırıyorlarsa; buradan taciz atışlarını ülkemizde görüyorsak, bütün bunlar hedefte Türkiye demektir. Ve böyle olduğu zaman Türkiye milletiyle her zaman ayağa kalkmıştır.

Bu coğrafya birçok devlete mezar olmuş bir coğrafya. Korkmalıyız? Asla.

Biz bir terör mücadelesi yaptık. Çok zor bir terör mücadelesiydi. Türkiye'nin güney doğusuna hiç kimse gidemez haldeydi. Kimse okuyamıyordu, otobüsler kapalıydı. Felaket bir ortam vardı ve kan gölüydü. Biz dedik ki "Bu terör ya bitecek, ya bitecek" Çok başarılı yıllar oldu. Türkiye başarının devamında huzuru buldu.

Başarının birkaç sırrı vardı. Kahraman askerlerimiz, polislerimiz var. Fedakar müdahaleleri rol oynamıştır. Dış politika, mekik diplomasisi rol oynamıştır. Bizim o zamanlarda 60 küsür bin askerimiz içeri girdi. Ama en önemlisi neydi biliyor musunuz? Biz terör bitecek dediğimiz zaman Güneydoğu'da Kürt kardeşlerimiz bizimle birlikte ayağa kalktı.

"OSMANLI'DAN GELEN BİR RUHTUR"

DYP o zaman bir Türkiye partisi olmuştu. Batıdan aldığı oyu Güneydoğu'da alırdı. Şırnak'ta 95 sonundaki seçimlerde DYP birinciydi. Biz o ruhla aldık. Ta Osmanlı'dan gelen bir ruhtur. Büyük Atatürk'ün İstiklal Savaşı'nda Çanakkale'yi geçilmez yapan ruh.

Onun için bugün yine aynı birliktelikle sandığa gideceğimize inanıyorum. Herkes diyor ki, ne ilgisi var bunun, mahalli seçimlere gidiyoruz...

Tam da işte bu nedenle. Çünkü bu bir genel seçim değil. Genel seçimde Türkiye kararını verdi. Başkanını seçti, ona hükümetini kur dedi. Bu yetki, görev duruyor orada. Bu 4,5 yılı nasıl geçireceğiz meselesi var. İstikrarsız bir Türkiye'de kısır döngülerle mi geçireceğiz bunu? Yoksa hep birlikte daha büyük bir Türkiye'ye mi yürüyeceğiz. Herkes bir şey söyler. Millet de son sözü söyler.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Murat Çetinkaya
Murat Çetinkaya - 4 ay Önce

Çok ama çok etkilendim..' Hangi çıkarlarının peşinde acaba ? Nelerini korumanın derdinde kim bilir ?

Araştırma
Araştırma - 4 ay Önce

Bop eşbaşkanı olmasından gelen bir yakınlık. Habererk, BOP eşbaşkanlığı meselesini bir kurcalasın altından neler çıkacak neler? Neden bu konu üzerinde durulmuyor? Beka; kimin bekası daha iyi anlaşılır.

Tunç TEKİN
Tunç TEKİN - 4 ay Önce

Mesut Yılmaz'la inatlaşıp merkez sağı bitirdiniz.Akpartinin önünü açtınız.Çocuklarının işi olmasa sen mitinge falan gitmezdin.Ne mal olduğunu anladık ama su köprüyü böldü.

Soralım
Soralım - 4 ay Önce

Halka"şeyin trene baktığı gibi bakıyorlar" diyerek gülüşenler,"millete zillet de der, tepesine çayda atar, milletin anasına küfredene ihaleler de verir. Millete düşen de bunlara oy vermek olabilir mi?

Zafer
Zafer - 4 ay Önce

Akp bu siyasi mevtalardan medet ummaya başladı.

Hakan Kiraz
Hakan Kiraz - 4 ay Önce

Siz bop, megri megri demeye devam edin. Biz Ülkücü Türkiye’yi inşa ediyoruz. Sevmediğiniz Erdoğan Alparslan Türkeş İsmini üniversiteye verdi. Sizin ittifak yaptığınız CHP onun kankası hdp size ne verdi suçlu Meclis üyeleri mi? Gerçekten sorunlusunuz siz, yazık.

Özcan altintsş
Özcan altintsş - 4 ay Önce

Yorumlariniž artık pek yok gibi neden yorum lariniz yok her medyanın var sizin yok biz bu kadar aptal bir milletmiyiz

SIRADAKİ HABER